Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


березень 2023

Миколі Міхновському 150 років!

Миколі Міхновському 150 років!

Історичний клуб “Холодний Яр”, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, ГО “Український студент” та Благодійний фонд “GloryUa” запрошують 31 березня о 18.00 на вечір, присвячений 150-річчю державного і військового діяча Миколи Міхновського. Адреса: Культурно-мистецький центр НаУКМА (вул. Іллінська, 9), актова зала (3-й поверх). Запрошуємо до участі та співучасті в організації всіх, хто шанує Миколу Міхновського. У програмі...ЗСУ виконують “Заповіт” Тараса Шевченка

Зараз збувається пророцтво Генія.
На початку 2000-х, коли я працював у Мінську, мене якось запросили на творчу зустріч в одну з бібліотек. Говорили про українську літературу та білоруську, про переклади. А коли дійшло до читання поезій, серед інших я прочитав свій чотиривірш про Шевченка та Пушкіна:

Один, як про найвищу нагороду,
Люб’язним довго мріяв буть народу.
А другий – без ніяких нагород –
Був сам народ.

Реакція...Війна до перемоги

Навіть у разі ядерного удару РФ 89 % українців хочуть продовжувати боротьбу – опитування, проведене Мюнхенською конференцією з безпеки.
Крім того, для 85 % опитаних відхід Росії до лінії фронту на 24 лютого не був би прийнятною підставою для припинення вогню. Для переважної більшості обов’язковим є повернення Донбасу та Криму.

Tagesspiegel
...Допомога друзів

Історичний клуб “Холодний Яр” щиро дякує козакам і козачкам відділу УККА на Лонг Айленд (США) за фінансову допомогу нашій “Незборимій нації” в розмірі 500 ам. доларів.
Дякуємо особисто і Степанові Куницькому за шляхетну ініціативу.
Нам допомога справді потрібна.
Разом переможемо.
Козакам і козачкам слава!

...


Порада Анджея Дуди

Анджей Дуда порадив Зеленському прийняти капітуляцію Росії в Переяславі. “Володимире, коли ви переможете Росію, коли росіяни прийдуть на колінах підписувати мир, тоді ведіть їх до Переяслава, нехай там вони підпишуть з вами мир”.

...


Коли закінчиться війна…

Коли закінчиться війна,
Я розцілую всі ікони.
Присяду в хаті край вікна
І буду чуть церковні дзвони.
І буду гладити лице.
Сльоза покотиться – піймаю.
І кожен клаптик чебрецем
В душі своїй повистеляю.
І я наплачусь досхочу.
Сльозами вмию всі могили.
Зварю відвар із перстачу
І вип’ю келишок для сили.
І вип’ю другий, щоб від ран
Не залишилося і сліду.
Наллю наливки...Вечір з нагоди 100-ліття повстання

9 лютого 1923 р. в Лук’янівській в’язниці в м. Києві вибухнуло повстання ув’язнених борців за волю України…
На початку свого виступу ініціатор вечора пам’яті Роман Коваль згадав “незлим тихим словом” Юрія Горліса-Горського, який зберіг для нас славні імена отаманів Холодного Яру і Чорного лісу, захопив романтикою збройної боротьби ціле покоління українців у Галичині, а згодом і на Великій Україні, виплекав покоління борців, серед них і...У Коростишеві вшановано борців за УНР

27 січня в Коростишеві Історичний клуб “Холодний Яр” квітами і піснями вшанував Марусю Соколовську. До пам’ятного знака отаманші Марусі, який позаторік створив скульптор Віталій Рожик, прийшли й місцеві просвітяни, бібліотекарі та краєзнавці. Бандурист Святослав Силенко сердечно виконав пісню про Марусю Соколовську, а лірник Михайло Гречкин заспівав пісню “О Україно! О люба ненько!” (сл. Миколи Вороного, муз. Ярослава Ярославенка). А бас у Михайла...27-ті вшанування героїв Холодного Яру заплановано на червень

“Вшанування на Черкащині – це не лише урочисті заходи та музичний фестиваль, Холодний Яр – це модель ідеальної України, де навколо одухотворені, натхненні українці, палкі патріоти, для яких честь, гідність і совість – не лише слова. Тут скрізь звучить українська мова, майорять жовто-блакитні та червоно-чорні прапори, куди сягає око – рідні обличчя, не треба нікому пояснювати очевидні речі: про любов до Батьківщини, про допомогу фронту, про захист рідної землі, всі розуміють одне одного...“Коли розмежуємось із Москвою…”

До 150-ліття Миколи Міхновського

Коли підготовче віче з дня 19 березня (6 березня за ст. ст. – Ред.) [1917 р.] з його 211 учасниками вважали ми, як на початок, задовільним, то Установче віче, яке на год. 18 дня 22 березня (9 березня за ст. ст. – Ред.) зібрало учасників у числі поверх 4000, виглядало вже грандіозно. Величезна саля, натурально, не могла вмістити всіх прибувших, і вони заповнили – обсадили всі вікна, двері, стояли у прилеглих ...Гелена Остряниця бажає Україні всього найкращого

Дочці Івана Полтавця-Остряниці Гелені торік 31 липня виповнилося 100 років, а ми її не привітали…
12 жовтня 2015 р. ми разом з Віктором Моренцем відвідали пані Гелену в Мюнхені, у будинку для літніх людей. Пані Гелена жила в окремій кімнаті – з меблями, портретами та книжками зі своєї квартири, з усіма вигодами та великими вікнами, через які видно красивий парк. Звичайно, ми порушили її тихе життя… Гадаю, що її серце відкрили 10 світлин, зокрема й родинних,...Григорій Цехмістренко

Григорій народився в Україні, але багато років жив у Канаді, куди емігрував разом із батьками. Він син засновника агрохолдингу “Райз” Віталія Цехмістренка, який входив до переліку 200 найбагатших українців. Хлопець активно долучався до громадського життя на Батьківщині, був учасником Революції гідності. А в січні 2022 р. приїхав в Україну, щоб стати медиком-добровольцем.
На Різдво батьки Григорія прилетіли з Канади до Києва, щоб провести свята разом із сином. Після...Богдану Лягову завжди 19

У 19 ти з побратимами творив історію України, і найбільший твій страх – не взяти участь у війні. “Я не будую плани, – казав Богдан, вважаючи, що плани для невдах. – Мене завжди бавило, коли люди розповідають про свої плани, забуваючи, що смерть поряд”.
У 19 років він ще не встиг вибудувати життєві плани, а імпровізував своїм юним життям на війні з ризиком не повернутися з бою: 100 разів ходив до чортів у пекло і повертався переможцем.
У твоїй...“Тихо прийшов, тихо пішов”

Бахмут. Підрозділ ДПС України. Розвідники Луганського прикордонного загону отримали інформацію про те, що велика група вагнерівців разом з “регулярами” заходить на позиції. Командир групи зважив сили, оцінив дислокацію та ризики в разі, якщо вагнерівці просунуться далі. Й ухвалив рішення атакувати противника вночі.
Прикордонники дочекались, поки рашисти трохи заспокояться та розслабляться. І, працюючи переважно з глушниками, знищили 20 найманців, а 19 рашистів...Слушні думки, висловлені 25 р. тому

У листопадовому номері газети “Незборима нація” за 1996 р. (ч. 21 – 22) опубліковано заяву Всеукраїнського політичного об’єднання “Державна самостійність України” “Про державне значення вшанування героїв” (автор Роман Коваль, голова ДСУ). Ось її текст:
“Коли серед народу не плекається культ власних героїв, нічого путнього з цього народу не вийде. В той же час безмірно шанобливе ставлення до героїв – найвагоміших,...До Шевченківських днів

Початок 1950-х. Навчалась у початкових класах сільської школи на Миколаївщині. Перше знайомство з віршами Кобзаря, запам’ятовувала їх легко. Одного разу в нашому домі з’явився гість – парторг із радгоспу. Його син, Володимир Жигадло, навчався зі мною в одному класі. Веселий, балакучий той гість розповідав різні пригоди. Згадував Дрогобич, де раніше працював. Тоді я вперше почула слово “бандерівець”. “А ми іх к ногтю, к ногтю!” І він міцно стуляв...Не шукай удачу, а йди їй назустріч

1. Очевидне оманливе і дуже сумнівне.
2. Грішить той, хто творить неправедне, але тричі грішить той, хто неправедне освячує.
3. Якщо не розуміють твоїх слів, поясни їх своїми вчинками.
4. Той, хто знання здобув, знає більше, ніж той, хто їх отримав.
5. Хочеш стати сильнішим – більше мовчи, бо мовчання сприяє накопиченню сили.
6. Стримуй свої бажання, щоб уникнути небажаного.
7. Найважливіший предмет в історії життя – уроки...Поховали козака

12 січня у Знам’янці поховали Андрія Сидоренка, козака-свободівця. Після поминальної молитви отець Іван (настоятель церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Знам’янки) нагадав слова Степана Бандери: “Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, у тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощении? ним самим і ніким не відібрании?”.
Андрій свій вибір зробив давно: його подвір’я, де він мешкав...Олег Куцин повернувся в рідну школу

У м. Тячеві Закарпатської області в ліцеї № 1 імені Василя Гренджі-Донського відкрито й освячено пам’ятну дошку на честь Олега Куцина-“Кума” – командира 49-го Окремого стрілкового батальйону Сухопутних військ ЗСУ “Карпатська Січ”. 19 червня 2022 р. Олег Куцин загинув на командному пункті в с. Вірнопіллі під час боїв за Ізюм від прямого влучання російської артилерії.
Засновник і командир “Карпатської Січі”, у цивільному житті...Роман Свердлик

“Тривожна звістка знову сколихнула Бучаччину: 29 грудня 2022 р. ми втратили ще одного Героя – 47-річного Романа Свердлика із Сороків, – йдеться у повідомленні Бучацької міської ради. – Воїн помер дорогою на фронт, повертаючись із відпустки, ймовірно, через серцеву недостатність. Вічна шана і пам’ять захисникові!”

...


Перемога українського футболу

У турецькому готелі “Royal Seginus” між гравцями українського футбольного клубу “Минай” та російського “Шинника”, які приїхали на збори, спалахнула бійка – її спричинило зауваження росіянину про некоректне ставлення до персоналу.
Росіянин був напідпитку і відверто хамив. Він не став вибачатись, і його просто прибив футболіст “Миная”. Потім оркостанець привів одноклубників розбиратись до представників “Миная”. Розмова...Полковнику набридли медалі

У Росії затримали полковника генерального штабу ЗС РФ Івана Мертвищева. Він вирішив перевірити військкомат Раменського району Москви, зателефонував туди і повідомив, що обов’язково знайде, до чого причепитися, навіть якщо за документами все буде гаразд. Щоб уникнути цього, полковник запропонував купити йому пральну машину, при отриманні якої і був затриманий силовиками.

...


ЧЕРЕЗ “НОВУ ПОШТУ” та “УКРПОШТУ”

Книжки можна придбати через “Нову пошту” та “Укрпошту”, попередньо переказавши кошти на ФОП Р. М. Коваля у Приватбанку 5169330530013009, а якщо це пожертва, то на картку Романа Коваля у Приватбанку: 5168 7554 4667 0339.
Переславши гроші, просимо телефоном (або через електронну адресу kovalroman1@gmail.com чи вайбер +38066-211-41-85) замовити книжки, вказавши куди і кому надсилати книжки. Номер телефону 067-726-30-36 (+ телеграм). Ось...


Газета "Незборима нація” за березень 2023 р. у форматі *.pdf

Газета "Незборима нація” за березень 2022 р. у форматі *.pdf ...


Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ