Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2019 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділені пошти: наш передплатний індекс (33545) ви знайдете в Каталозі українських видань 2010 р.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


червень 2019

“Батькам скажеш, що був чесним”

“Батькам скажеш, що був чесним”

Історичний клуб “Холодний Яр” підготував до друку нову книжку Романа Коваля “Батькам скажеш, що був чесним”. Це книга десята в серії “Отаманія ХХ століття”. Вийде вона у видавництві “Холодний Яр” (видавець Марко Мельник).
Це розповідь про українсько-російську війну в 1917 – 1930-х роках та звичайних українців, які в боротьбі проти російських окупантів ставали героями. Автор широко використовує документи з ГДА СБУ, ЦДАВО України та інших архівів, а також спогади вояків Армії УНР,...З іменами славних дідів

У час війни з Росією на Донбасі Президент України Петро Порошенко перейменував деякі частини Збройних сил України та Державної прикордонної служби іменами славних воїтелів минулого.
Тепер незалежність Вітчизни захищають:
Окремий президентський полк ім. гетьмана Богдана Хмельницького,
1-ша Президентська бригада оперативного призначення ім. гетьмана Петра Дорошенка Національної гвардії України,
3-й Окремий полк Спеціального призначення ім. князя Святослава...Айдарівець створив портрети побратимів

13 травня 2019 р. у Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки репрезентували портрети військовослужбовців батальйону “Айдар”. Створив їх на склі Руслан Кашаюк, снайпер батальйону “Айдар”, військовий інвалід 2 гр., студент IV курсу факультету культури і мистецтв спеціальності “образотворче мистецтво”.
Захід присвячено 5-й річниці створення батальйону, повідомляється на сайті університету. На виставку завітали ...Вільна козачка Ольга Косовська-Михайличенко

Вільна козачка Ольга Косовська-Михайличенко“Згадаємо”

 25 червня 2009 р. відійшла у вічність Ольга Іванівна Косовська-Михайличенко, дочка сотника Армії УНР, членкиня ОУН з весни 1943 року, учасниця боротьби за Соборну Україну в часі Другої світової війни, діячка Братства вояків УПА, “Просвіти”, Союзу українок, Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, а також Конгресу українських націоналістів. 

Її батько, Іван Петрович Косовський, народився у с. Волиці, на...20 років як відійшла моя мама

20 років як відійшла моя мама

Згадаємо

КУРИЛО Надія Василівна (21.05.1926, м. Переяслав-Хмельницький Київської обл. – 20.05.1999, Київ). Викладач психології Київського педагогічного інституту ім. Максима Горького (з 1952), Ніжинського педагогічного інституту (сер. 1950-х), Горлівського педагогічного інституту іноземних мов (кін. 1950-х – 1967), старший викладач кафедри психології Київського педагогічного інституту ім. Максима Горького (тепер Національний педагогічний...Голодна весна 1947 року

Живемо у Первомайську на Півдні України. Батько працює бухгалтером на молочному заводі. Зарплата в нього 500 рублів, а на базарі формова хлібина коштує 200. Діє карткова система – 250 грамів хліба на людину, що працює. А нас у батьків четверо. Як нагодували вічно голодних дітей?
Батько підробляє, де тільки може. Пізньої осені 1946-го привезли нам один з його підробітків – підводу мерзлого цукрового буряку. Вигрузили у дворі на купу, накрили сухим бур’яном. Цей...Микола Владзімірський: боротьба за правду

Козакові Історичного клубу “Холодний Яр” Миколі Владзімірському 22 травня 2019 р. виповнилося 65 років. Одним із найвдаліших проектів своєї діяльності в Мережі ювіляр вважає сайт “Весела Абетка” (http://abetka.ukrlife.org) – перший і найбільший український сайт для дітей. Він став притулком для української дитини, затишним куточком у безмежному океані чужомовної мережі. Одна лише колекція українських віршованих...Листування однодумців

Пане Романе, сердечно дякую за книжку “Здолати Росію” – цей безцінний скарб історії України. Справжньої історії для сучасного покоління українських націоналістів, свідомість яких формується Революцією Гідності й війною з московською ордою. Ваше життя, праця і незламність українського духу в період імперської політики Росії це ще один доказ: перемагає лише той, хто бореться! Слава Україні!

Тетяна ЛЕМЕШКО

Дорога пані Тетяно! Сердечно дякую...З 93-літтям вітаємо щиро!

З 93-літтям вітаємо щиро!

МУХА Леонід Юхимович (23.05.1926, Варшава). Громадський діяч, голова Братства вояків 1-ї дивізії УНА (2004 – 2010), член Історичного клубу “Холодний Яр”, автор споминів про Визвольну боротьбу.
Син сотника Армії УНР Юхима Івановича Мухи (1888, с. Пушкарівка, тепер Верхньодніпровського р-ну) та Валентини Василівни Винничук (1904, м. Дубровиці біля м. Рівного). Підстаршина-кулеметник 2-ї сотні (компанії) батальйону “Вільднер” 29-го п. п. дивізії...Історичний клуб “Холодний Яр” нагадує про ювілеї

1 червня 1974 р. у Канаді помер Андрій ІВАНІВ, козак кулеметної ватаги 1-го кінного полку Чорних запорожців, лицар Залізного хреста, вояк дивізії “Галичина”.
2 червня 1899 р. в Києві народився Кость ДУДАРІВ, козак Армії УНР, член ЛУН.
3 червня 1899 р. в м. Катеринославі (тепер м. Дніпро) народився Борис ЄФРЕМОВ, поручник Армії УНР, лицар ордена Залізного хреста. Старшина Карпатської Січі.
6 червня 1894 р. в м. Петриківці, тепер Дніпропетровської обл.,...Олександр Зибенко – вояк, інженер, кооператор

Згадаємо

Щораз то більше маліють ряди наших визначних кооператорів, які були вложили в нашу кооперацію величезну працю для добра українського народу. Ось нещодавно наспіла до мене сумна вістка від дружини Покійного, що дня 7 червня 1960 р. в годині 7 ранку перестало битись серце визначного кооперативного діяча інж. Олександра Зибенка в далекій Австралії, куди закинула його доля переселення з таборів скитальців з Німеччини по Другій світовій війні.
...“Шлях Чорних запорожців”

Документальний фільм. Скоро прем’єра!

У Чорних запорожців – гідні нащадки! І це підтвердять президент Історичного клубу “Холодний Яр” Роман Коваль та голова Історичного товариства “Чорні запорожці” Роман Боровик, котрі допомогли провести історичні паралелі крізь століття. Ці факти – у документальному фільмі “Шлях Чорних запорожців” про 72-гу Окрему механізовану бригаду, який створюється небайдужими людьми за підтримки...Введено в обіг монету “Холодний Яр”

Введено в обіг монету “Холодний Яр”

15 квітня Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету “Холодний Яр”, присвячену історичній місцевості, сповненій славними козацькими традиціями, у центрі якої розташована одна з її окрас – Свято-Троїцький Мотронин монастир.
Холодний Яр – реліктовий лісовий масив, де серед пам’яток природи найвідомішою є тисячолітній дуб, названий на честь Максима Залізняка. Ця територія зберегла багато археологічних пам’яток різних епох. Саме...Коліївщина в топонімах

Найпопулярнішим ватажком Коліївщини в Україні сьогодні є Іван Ґонта. Його іменем названо село Гонтівка, а також майже 130 вулиць і провулків у містах, селищах міського типу і селах України. Дещо поступається йому очільник повстання надвірних козаків Максим Залізняк. Нам удалося налічити 115 вулиць і провулків, названих на його честь. Натомість Залізнякові встановлено аж п’ять пам’ятників, проти чотирьох Ґонті (пам’ятник їм обом в Умані пораховано двічі).
Інші...Пам’яті Костянтина ДИКАНЯ

  1
У  тебе, смерте, совісті немає:
Він в змозі ще поводитись бійцем,
Ще у пучкАх життя своє тримає, –
Вже ти до себе потягла живцем.

Завчасно чом скрадаєшся, скажи ти.
Не щерблена ще долі срібна креш.
Він так любив життя,
Так прагнув жити,
А ти собі до решти все береш.
2
Козацький хрест, жовто-блакитна стрічка,
Важкі вінки, немов гіркі жнива.
Тамує стогони пташина ...Відійшов до пращурів

17 квітня 2019 р. на 78-му році життя зупинилося серце учасника Революції Гідності, викладача Київського національного університету культури і мистецтв, кандидата історичних наук, етнолога, письменника Миколи Ткача.
Микола Ткач не раз був учасником вечорів Історичного клубу “Холодний Яр”, написав поетичний триптих про Холодний Яр, а ще рецензію на одну з моїх книжок. Ми були однодумці й приятелі.
Микола Ткач був щирою і доброю людиною.
Сумуємо разом з...Відмовився бути стукачем

Нещодавно свободівець із Гостомеля, що під Києвом, Олександр Друк познайомив мене із жителем м. Ірпеня. Цей чоловік розповів випадок зі свого життя, попрохавши не називати його імені. Він працював на Ірпінському комбінаті “Прогрес”. І водночас завідував радіостанцією ДТСААФ, за що теж отримував гроші. На “Прогресі” впроваджував нові технології винахідник Ренат Польовий. Якось мого співрозмовника викликали у військкомат. Там співробітник КҐБ запропонував йому...ВИДАННЯ ІСТОРИЧНОГО КЛУБУ “ХОЛОДНИЙ ЯР” ЧЕРЕЗ “НОВУ ПОШТУ”

Книжки можна придбати через “Нову пошту”, попередньо переказавши кошти на картку Романа Коваля у Приватбанку: 5168 7556 2267 7496.
Переславши гроші, просимо зателефонувати до редакції, повідомити про переказ, замовити книжки, вказавши куди і кому надсилати книжки. Повідомлення можна зробити й електронним листом на адресу редакції. Просимо врахувати, що отримуючи книжки, замовник оплачує доставку.
Номери телефонів (044) 242-47-38, 067-726-30-36, 066-211-41-85....Видання Історичного клубу “Холодний Яр”, які можна придбати через “Укрпошту”, здійснивши передоплату.

Вартість вказано із врахуванням витрат на пересилку книг замовнику

Коваль Р. Здолати Росію / Р. М. Коваль; Бібліотека Історичного клубу “Холодний Яр”. – Київ: Історичний клуб “Холодний Яр”, вид-во “Холодний Яр”; 2018. – 576 с. Це книга про імперську політику Росії наприкінці 1980-х – на поч. 1990-х рр., відродження українського націоналізму, спротив москвофільству, малоросійству і пацифізму, формування образу ворога, про...Газета за червень 2019 р. у форматі *.pdf

Газета за червень 2019 р. у форматі *.pdf...


Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Щиро дякую за допомогу
Сергієві ТЕЛЯТНИКУ (Первомайськ) - 500 грн.
Ігореві СМЕТАНСЬКОМУ (Калуш) - 400 грн.
Остапові ЯЦКЕВИЧУ (Львів) - 150 грн.
Юрієві ОСАДЧУКУ (Первомайськ) - 50 грн.

ЩИРО ДЯКУЮ ЗА ПОЖЕРТВИ НА ІСТОРИЧНИЙ КЛУБ "ХОЛОДНИЙ ЯР"
Юрієві МІРОШНИЧЕНКУ і добродію КОКОТІ - по 200 грн
03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ