Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


Теплі зустрічі в Західній Україні


Це був своєрідний звіт Історичного клубу “Холодний Яр” перед громадськістю за свою видавничу діяльність у 2017 році, зокрема я представив нові свої книжки, а саме “Чорні перемагають”, “Український календар Визвольної боротьби”, “Яків Орел-Гальчевський: боротьба та філософія боротьби”, “Подєбрадський полк” Армії УНР (т. 2), “Сумщина в боротьбі” (дві останні – у співавторстві з Юрієм Юзичем і Віктором Моренцем).
Піснями про Визвольну боротьбу мені допомагали лідер гурту “Тінь Сонця” Сергій Василюк та заслужений артист України кобзар Тарас Силенко, а в м. Рівному – фронтмен гурту “От вінта” Юрій Журавель. Зокрема, Тарас Силенко виконав історичні козацькі пісні “Про Байду“, “Ой скинемось та по таляру”, повстанські “Буде нам з тобою що згадати”, “До повстанців коханого проводжало дівча” (сл. Марійки Будник), “Чи то хмара гуде, чи то буря гряде” (присвячена Чорним запорожцям), пісню, створену Романом Купчинським для дивізії “Галичина”, “Чи то грім гримить, чи вода шумить”, народну пісню на слова Семена Кандиби про Тараса Бульбу-Боровця та “Поліську Січ” під назвою “Ой то не хмара – московська навала”. Пісню “Про отамана Зеленого” (сл. Миколи Щербака, муз. Тараса Силенка) та “Любо, братці, любо” ми виконали гуртом – разом з Тарасом Силенком, Сергієм Василюком та Юрієм Журавлем.
Сергій Василюк виконав народні пісні “Чорна рілля”, “Ген, степами”, славень ОУН “Зродились ми великої години” (сл. Олесь Бабій), “Меч Арея” (муз. і сл. Василь Лютий), “Ніколи не плач” (муз. і сл. Сергій Василюк) та “Козаки” (муз. і сл. Кирило Момот).
7 – 9 грудня ми виступили в Моршинському будинку культури, Стрийському вищому художньому училищі, Стрийській районній бібліотеці, Миколаївській районній бібліотеці, “Книжковому дворику” у Львові та Рівненському міському будинку культури.
Під час презентації в м. Миколаєві я вручив Літературну премію ім. Горліса-Горського за 2017 р. кулеметнику дивізії “Галичина” Леонідові Мусі – “за участь у Визвольній боротьбі та висвітлення її у своїх творах і виступах, за популяризацію Визвольної ідеї, написання спогадів “Від Австрії до Колими” та за вагомий особистий внесок у відродження історичної пам’яті й духовності українського народу, утвердження національних цінностей у житті українського народу”. Саме так написано в дипломі.
Під час нашого турне (в різних аудиторіях) поруч із нами виступали нащадки випускників подєбрадської академії – проф. Андрій Базилевич (онук Петра Базилевича, вояка Окремого запорозького загону, чотаря УГА) та дочки члена Центральної Ради, старшини Армії УНР Василя Шкляра – Леонтина Плахтій і Лідія Дмитрук, а також ветеран АТО Володимир Лоїш, заступник голови резерву дивізії “Галичина” Василь Бичко та автор тритомника “Українська міфологія” й монографії “Генеалогія Богів давньої України” Валерій Войтович.
У “Книжковому дворику” промовляв і доцент кафедри менеджменту мистецтва Львівської національної академії мистецтв Богдан Мисюга. Він представив віднайдений ним автопортрет Михайла Гаврилка. Розповідь мистецтвознавця викликала величезне зацікавлення, а рівень викладу матеріалу – захоплення.
Після його виступу Олег Ситюк придбав автопортрет Михайла Гаврилка і подарував його мені – як людині, яка відкрила для нашого покоління цю виняткову українську особистість – революціонера-підпільника, січового стрільця, повстанського отамана, геніального скульптора, автора першої Шевченкіани.
Щира подяка організаторам цієї поїздки – голові ГО “Книжкова толока” Любі Хомчак, членам Історичного клубу “Холодний Яр” Ігореві Гаврищишину та Володимирові Захаруку і нашому другові Олегові Ситюку!
І наостанок – відгук учасника зустрічі у Стрию Василя Дидика: “Століттями чужоземні зайди вбивали нас, нищили нашу пам’ять та мову, плюндрували спадок наших праотців та насаджували своїх ідолів... Та ми живемо, завжди житимемо на своїй, Богом даній, землі! У цьому твердо переконуюсь після зустрічі з непересічними українцями – Романом Ковалем, кобзарем Тарасом Силенком та лідером гурту “Тінь Сонця” Сергієм Василюком, яка відбулася 7 грудня у Стрийській районній бібліотеці. Важко переоцінити ту титанічну працю, щоденно здійснювану Історичним клубом “Холодний Яр” з відновлення пам’яті про наше коріння, про наш історичний спадок... Уклін вам доземний, хлопці, що не даєте вмерти гордості за те, що ми Українці, славного роду діти”!

Роман КОВАЛЬ
Львівщина – Волинь – Київ
На світлинах
Промовляє Леонід Муха, лауреат Літературної премії ім. Юрія Горліса-Горського. Поруч – прихильники літературного і вояцького талантів лауреата – Роман “Муха” і Василь Бичко.
Богдан Мисюга розповідає історію пошуку та ідентифікації автопортрета Михайла Гаврилка.
Тарас Силенко співає у Стрийському вищому художньому училищі.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Сергій ВАСИЛЕНКО (Січеславщина) – 100 грн.
Анатолій ЛИТВИНЕНКО – 500 грн.
Надія ОМЕЛЯН (Львів) – 500 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ