Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2019 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділені пошти: наш передплатний індекс (33545) ви знайдете в Каталозі українських видань 2010 р.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Жорстока посадка


Чого вимагали поляки від СССР і Росії у зв’язку з Катинню? Не вимагали вони грошей. І газу безкоштовного не просили. Вони вимагали історичної справедливості. Очікували від росіян покаяння. Приблизно такого: “Простіть нас, окаянних. Ми не кращі за гітлерівців. Ми вас скривдили, ми вас розтерзали. Ми не достойні вважатися переможцями фашизму, тому що наш режим був не кращим за фашистський. Сталінізм дорівнює фашизму, Гітлер дорівнює Сталіну, СССР рівнозначний Третьому рейху. Скажіть, куди нам іти на Нюрнберзький процес. Ми просимо у Східної Європи, Балтії, Фінляндії прощення на колінах”.
Але на Катинь-1 лягла Катинь-2… Туман – алібі надійне. Доказів немає і не буде. У мене є замість них абсолютна впевненість. Президент Лех Качиньський був більмом у чекістському оці.. Його як і президентів Ющенка і Саакашвілі, ганьбили совєтські телеканали. Качинський розплатився відразу за все: за підтримку Грузії, за героїчний рейс у Тбілісі; за стипендії й місця в університетах для білоруських студентів; за прихисток чеченських сайтів і чеченських біженців; за спроби засудити Ярузельського; за антисовєтизм і антикомунізм; за західну орієнтацію; за фільм “Катинь” і за питання щодо Катині; за активну роль у НАТО…
Я не вірю в такі випадковості. В Катині-2 слід звинувачувати або Москву, або святе Провидіння. Я християнка і не можу звинувачувати святе Провидіння в роботі на чекістів…
Чому польські патріоти не лягли у Варшаві на злітній смузі? Та якби ж я знала про цей рейс, я б кинулася в ноги польському послові й заклинала його зателефонувати й попередити. Як можна летіти в тил ворога, в руки ворога, на милість ворога?!
Не вірте мені, дорогі європейці, але в такому складі і в такі місця до нас не літайте. А то проминуть десятиліття, проминуть ще 65 років, і на місце аварії польського літака полетить нова порція польських політиків. І також розіб’єтьтся.
Концерн “Льодоруб-інтернешнл” працюватиме, поки є КҐБ. І якщо не ліньки було ганятися по Європі за 90-літнім Красновим і труїти полонієм Литвиненка, пригощати цукерками з отрутою й колоти парасолькою, то хто мені доведе, що не можна безкарно і з гарантією прибрати антисовєтчика, ворога Луб’янки і Кремля Леха Качиньського?
Польща все пам’ятає, вона на хорошому шляху, але чекісти раді вкусити й відскочити. Собаче плем’я, починаючи від опричників…
Боляче, що ніхто не відповість. Як і раніше. Сталін – і той не відповів. І за нього, невинного агнця, його онук тягне до суду “Новую газету”. Пішли на той світ кати з НКВД і ВЧК. Ті, кого не розстріляли колеги по цеху, пішли непокараними. Перестаріла вохра отримує персональні пенсії, Ленін позує в мавзолеї, і залишаються дійсними нагороди за Афган, Чечню та Грузію. А хто заплатив за загублені життя пасажирів південнокорейського лайнера?..
Антисовєтчик Качиньський помилився лише один раз – коли полетів совєтським літаком на совєтську територію, довірившись совєтській владі.

Валерія НОВОДВОРСЬКА
Москва

Переклад Сергія Коваленка.
Подається зі скороченнями.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Щиро дякую за допомогу
Сергієві ТЕЛЯТНИКУ (Первомайськ) - 500 грн.
Ігореві СМЕТАНСЬКОМУ (Калуш) - 400 грн.
Остапові ЯЦКЕВИЧУ (Львів) - 150 грн.
Юрієві ОСАДЧУКУ (Первомайськ) - 50 грн.

ЩИРО ДЯКУЮ ЗА ПОЖЕРТВИ НА ІСТОРИЧНИЙ КЛУБ "ХОЛОДНИЙ ЯР"
Юрієві МІРОШНИЧЕНКУ і добродію КОКОТІ - по 200 грн
03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ