Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне меню



Пошук




Архів газети

  Архів за 2025 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.



Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


“Де плаче ще один москаль – сміється ще один Чорнота”


“Де  плаче ще один москаль – сміється ще один Чорнота”

Ці слова поета Артема Лоїка два дні лунали в Холодному Яру, Смілі та Черкасах, де Роман Коваль 10 – 11 червня 2025 р. презентував книгу спогадів Юрія Горліса-Горського “Це було давно…”.
Сміляни і черкасці з ентузіазмом сприйняли пісні Артема Лоїка та Сергія Василюка, не раз підхоплювалися і стоячи вітали непересічних виконавців-військовослужбовців. А Олександр Шнайдер і Марія Щавелєва пречудово виконали чарівну мелодію братів-гуцулів “Аркан”. Валентина Коваленко прочитала мілітарну лірику, а кошти за продані примірники своєї поетичної збірки пожертвувала на придбання дронів (Роман Коваль пожертвував на ЗСУ 5000 грн – з коштів за продані книги). Про смілянського отамана Яблунька (Яблочка) прочитав поезію Анатолій Терещенко, який і був ініціатором вечора у Смілі.
Виступали смілянські хорові колективи “Заграва” і “Родовід”. Особливо порадувало, що за наполяганням Романа Коваля хор “Заграва” (художній керівник Олена Пітенко) повернув до свого репертуару історичну пісню на слова Тараса Шевченка “Посіяли гайдамаки в Україні жито”, яку раніше “Заграва” не раз співала на вшануваннях героїв Холодного Яру в Мельниках.

Тілько часом увечері
Понад Дніпром, гаєм
Ідуть старі гайдамаки,
Ідучи співають:
“А в нашого Галайди хата на помості.
Грай, море! добре, море!
Добре буде, Галайда!”

У Смілі під час виступу лідера гурту “Тінь Сонця” Сергія Василюка було проведено імпровізований аукціон, на якому продано мистецьки розмальований тубус відстріляного по москалях гарматного снаряда 152-го калібру – за 15500 тисяч гривень. Тубус задля цього привіз із фронту волонтер 93-ї бригади “Холодний Яр” Іван Лозовий, а передав йому командир гарматного підрозділу 93-ї Юрій “Горизонт”, козак Історичного клубу “Холодний Яр”.
Придбав тубус волонтер Віталій Бринзар з Горлівки, земляк Романа Коваля. Віталій вирішив округлити суму і дав за цінний експонат загалом 20000 грн.
Добродій Віталій подарував раритет Смілянському краєзнавчому музею, передавши його до рук заступниці міського голови Сміли Тетяни Карло. А ще на вечорі було зібрано 11870 грн, отже, разом 31870 грн (у Черкасах було зібрано 8822 грн). Усі кошти підуть на РУБпАК “Вирій” 241-ї бригади ТрО, де служить Сергій Василюк. Окрім того, частині Сергія подарував пульт для управління дронами Рамазан Таібов.
Промовляли Леся Островська, учасники українсько-російської війни Ігор Гаврищишин і Богдан Легоняк, заступниця міського голови Сміли Тетяна Карло і  начальниця Черкаської РДА Валерія Яненко.
У Черкасах прийшли вшанувати героїв рідні полеглих за Україну, зокрема Лариса Стрілець, мама Ярослава Стрільця-“Тяжа”, і Тетяна Лісова, сестра полковника “Білотура”. Обом козакам 18 травня  ц. р. відкрито пам’ятники на пантеоні в Холодному Яру.
Під час виступу у Смілі модератор зустрічі Роман Коваль нагадав, що пів року тому подавав міському голові міста пропозицію перейменувати одну з вулиць іменем сотника Армії УНР Андрія Глувківського, “зразкового старшини, – як під час боїв, так і в звичайних обставинах”, “і з національного боку цілком бездоганного”. Народився він у Смілі 12 червня 1894 року. Глувківський – науковець, педагог, перекладач, інженер-гідротехнік, ад’ютант командира 1-ї гарматної бригади легендарної 1-ї Запорозької дивізії Армії УНР, автор підручників для гарматників, лектор математики. Андрій Глувківський – один з героїв книги Романа Коваля “Багряні жнива Української революції”, написаної ще 20 років тому! На жаль, пропозицію Історичного клубу “Холодний Яр” у Смілі поки що не почули. “Звертаюся ще раз із пропозицією вшанувати свого земляка, учасника збройної боротьби за незалежність України, визначного науковця, бездоганного українця Андрія Глувківського в назві вулиці його рідного міста”, – сказав Роман Коваль і привселюдно передав нового листа заступниці голови Сміли Тетяні Карло. Коли Роман Коваль запитав смілян, чи хочуть вони ходити у Смілі вулицею Андрія Глувківського, близько двох сотень людей ствердно вигукнули: “Так!”
На пам’ять про Андрія Глувківського і всіх, хто загинув у боротьбі за Україну, Сергій Василюк виконав пісню Василя Лютого “Мчать козаки”. “Це було надпотужно! Це було по-українськи глибоко і круто”, – такий висновок народився в серці поетеси Валентини Коваленко, учасниці обох вечорів.
Щиро дякуємо за організацію гарних подій Олександрові Головченку, Анатолію Терещенку, Лесі Островській, Юлії Крапиві, офіцерам Національної гвардії Сергію Щербині і Володимирові Єсікову, які зі своїми родинами створили креативну групу підтримки. А за гарні світлини – Григорієві Юрику і Леонідові Ключнікову.
А завершуємо репортаж про добрі справи Історичного клубу “Холодний Яр” словами вірша Артема Лоїка:

Ще б’ється наш Холодний Яр
Під плитами бронежилетів!

Історичний клуб “Холодний Яр”

На світлині Леоніда Ключнікова – Віталій Бринзар, Володимир Єсіков, Сергій Василюк, Сергій Щербина і Артем Лоїк.



Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль



«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Леонід ІСАКОВ – 200 грн.
Світлана КУШНІР (Ірпінь) – 200 грн.
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (Калуш) – 400 грн
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Любомир ХАМУЛЯК (Дрогобич)– 500 грн.
І. БОСАКОВСЬКИЙ – 1000 грн
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 3000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!





03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ