На жаль, значна частина українських експертів з військових питань у житті російськомовні. В етері вони намагаються говорити українською. Та не в усіх добре виходить. І слухати їх щодня – мука.
“Наносять удар... акремий... Данецк... аснащени... хатів би піти... разбилі... Пакровськ... апять... с метою... ворог не палишає... палітика... павільно... на павишеніє... прапагандист... панизив патенцію... на паточний час... вот”.
І це каже генерал! Генерал-лейтенант Ігор Романенко. Це уривки з його ранішнього інтерв’ю 1-му Суспільному 29 грудня 2024 року.
Це ж знущання з нас, слухачів!
Навіщо мовних калік запрошувати до мікрофону?! Хто пояснить?
Чому примітивів щодня кличуть на різні канали?! Немає інших?
Може, пан генерал каже щось таке, що ми не знаємо, щось сокровенне? Важливі думки чи невідому нам інформацію? На жаль, це вісті переважно з відкритих джерел – з телеграм-каналів. Які я вже прочитав. І він також.
Журналісти самі себе принижують, коли таких “інтелектуалів” запрошують до студій. Розумію, що існує цензура: цих не треба, а ось таких давайте, бо вони лояльні!
Але ж так не збільшити аудиторію своїх каналів! Чи це вже неважливо?
Я б, наприклад, охоче послухав Валерія Чалого. Але його не так часто допускають до студій. Бо він думає. І може сказати правду. А йому є що сказати. Людина ж із величезним досвідом, посол у США, знає міжнародну кухню.
Ігор Романенко – заступник начальника генерального штабу ЗСУ у 2006 – 2010 роках. Скажіть, це роки, коли армія будувалася чи розкрадалася?.. Хто знає? Чи стала наша армія сильнішою за його керівництва?.. А тепер він, бачте, експерт, дає поради...
Журналісти, наважтеся після ефіру пояснити експертам їхні характерні мовні помилки, бо вони ж повторюють їх, переносять зі студії у студію. Ви ж знову запросите їх до ефіру, і нам знову слухати їхній суржик. І вам теж.
Геть суржик з наших ефірів!
Червоне світло примітивам на українських телеканалах! І на радіо!
У нас чимало національних інтелектуалів, яких роками не запрошують, щоб їхня думка не прозвучала.
Це така політика на зміцнення держави, популяризацію української ідеї та мови?..
Роман КОВАЛЬ |