Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2019 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділені пошти: наш передплатний індекс (33545) ви знайдете в Каталозі українських видань 2010 р.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Катування замість правосуддя


Уже понад 150 днів інваліди війни Олександр Корнієвський та Іван Каралюс перебувають у неволі. І 2 – 3 серпня 2018 р. Шевченківський районний суд м. Києва відмовив народним депутатам України Юрію Левченку, Юрієві Бублику, Ігореві Лапіну і депутатові Київради Юрію Сиротюку взяти героїв-добровольців батальйону “Айдар” на поруки та продовжив ще на 60 діб тримання під вартою.
Конвойна служба СБУ відганяла матір в’язня Марію Корнієвську від клітки, де перебував її син, перешкоджала і не надала навіть короткої можливості поспілкуватися через скло Олександрові Корнієвському з депутатом Київради Юрієм Сиротюком.
Суддя навіть заборонив Олександрові Корнієвському одягнути китель із нагородами! На клопотання адвоката дати дозвіл одягнути на час судового засідання кітель із бойовими нагородами, суддя з насмішкою відповів: “Може, тобі ще й наградну зброю дати?”.
Ось такі права та свободу ми вибороли ціною полеглих на Майдані та на війні!
У відкритому засіданні Олександр Корнієвський розповів про нічні допити в Одеському СІЗО впродовж 8 – 10 годин без присутності адвокатів. Співробітники поліції та СБУ навіть не представилися. “Ці “правоохоронці” пропонували мені взяти на себе вину та “зізнатися” в багатьох резонансних злочинах, за це обіцяли засудити лише до умовного терміну, – розповів Олександр Корнієвський. – Якщо ж не погоджусь, тоді термін ув’язнення буде найбільший, – погрожували вони”.
Олександр розповів про допит-катування 30 – 31 липня у Києві в ІТТ Національної поліції на Кудрявському провулку. З 17.00 30 липня до наступного дня в’язневі не давали сісти та не відпускали спати.
Ні суддя, ні прокурор, на якого покладено обов’язок здійснювати нагляд за законністю, не відреагували на ці заяви. Вони лише опускали голови, ховаючи очі.
За час неволі у скалічених війною добровольців повипадали зуби, поріділо волосся, загострилися хронічні хвороби. Шевченківський районний суд м. Києва не тільки не врахував відсутність Закону про зброю, інвалідність добровольців, чисельні бойові нагороди, фізичний стан самотніх батьків-пенсіонерів (до речі, інвалідів), а й поруку народних депутатів…
Батьки політв’язнів висловлюють безмежну вдячність депутатам Ю. Левченку, І. Лапіну, Ю. Бублику, Ю. Сиротюку, всім, хто прибував на виснажливі та багатогодинні судові засідання. Батьки щиро вдячні голові наглядової ради ВГО “Українська асоціація власників зброї” Георгію Учайкіну, Історичному клубові “Холодний Яр”, правозахисникові Євгенову Захарову, адвокатам, братам Тарасові й Михайлові Рибальченкам, які пожертвували 500 грн. на допомогу Олександрові Корнієвському.
Наприкінці серпня суд у справі О. Корнієвського та І. Каралюса зменшив заставу (відповідно до 6000 і 5000 ум. од.). 30 серпня родина Корнієвських сплатила заставу, і Сашко, а 4 вересня й Іван вийшли на волю, але боротьба за їхню свободу і виправдання продовжується.

Історичний клуб “Холодний Яр”

На світлині – Юрій Левченко, Олександр Корнієвський, адвокат Лапін і кітель із нагородами, який заборонив одягнути суддяІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Щиро дякую за допомогу
Сергієві ТЕЛЯТНИКУ (Первомайськ) - 500 грн.
Ігореві СМЕТАНСЬКОМУ (Калуш) - 400 грн.
Остапові ЯЦКЕВИЧУ (Львів) - 150 грн.
Юрієві ОСАДЧУКУ (Первомайськ) - 50 грн.

ЩИРО ДЯКУЮ ЗА ПОЖЕРТВИ НА ІСТОРИЧНИЙ КЛУБ "ХОЛОДНИЙ ЯР"
Юрієві МІРОШНИЧЕНКУ і добродію КОКОТІ - по 200 грн
03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ