Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2019 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділені пошти: наш передплатний індекс (33545) ви знайдете в Каталозі українських видань 2010 р.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Свято на пошану полковника Болбочана


Свято з нагоди 100-ліття звільнення Харкова від більшовиків відбулося 13 квітня в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. Про цю світлу подію розповів Роман Коваль.
“Побідно вступaло укрaїнське військо в Хaрків... – згадував сотник Монкевич. – Після жaхливих чaсів пaнувaння більшовиків у місті нaселення з рaдістю вітaло своїх визволителів… Від Зaпорозького корпусу виступив нa параді 2-й Зaпорозький полк у повному склaді. Пaрaдa укрaїнської чaстини зробилa велике врaжіння в нaселення містa й спричинилaся до вступу в ряди укрaїнського військa бaгaтьох стaршин і козaків… Люди нa влaсні очі побaчили регулярне, дисципліновaне військо, побaчили ту реaльну силу, з якою повинні були числитися і вороги, і друзі нaші”.
13 квітня в Харкові лунало багато прекрасних пісень у виконанні чудових співаків. Лідер гурту “Тінь Сонця” Сергій Василюк проспівав пісні  “Засвіт встали козаченьки”, “Вільним небокраєм”, “Козаки”, “Марш за Україну”, “Чорна рілля ізорана”, “Меч Арея”, “Народна війна”, “Пісня про отамана Зеленого”. Люцина Хворост виконала “Повстанське танго” і “Солодко-гіркий романс”, а бандурист Назар Божинський – пісню “На втечу большевиків з України”.
“Петрові Болбочану не судилося стати українським Наполеоном, хоча він мав не менший талант полководця, харизму, розум, його любив народ та обожнювали військові, він був шляхетним та скромним водночас, – сказала Марина Хаперська, представник Історичного клубу “Холодний Яр” на Харківщині. – Загинув не на полі бою від рук ворога, а був засуджений на смерть ницою та підступною тогочасною українською владою, для якої соціалізм та домовленості з більшовиками були важливішими, ніж Українська держава”. Промовляв також краєзнавець, учасник АТО Валерій Романовський. Присутні щиро вітали і вояка Андрія Чорного, який уже 4 роки воює на передовій. Завершилося свято гімном ОУН у виконанні Сергія Василюка.
Організатор вшанування запорожців Петра Болбочана – Історичний клуб “Холодний Яр” (за сприяння Харківської ОДА, Ігоря Гаврищишина, Ігоря Хаперського, Харківської ОО ВО “Свобода” та підтримки Ігоря Ляшенка). Завдяки Сергієві Ляшенку було подаровано комплекти книжок Історичного клубу “Холодний Яр” письменницькій та просвітянським організаціям Харкова, зокрема і книжку Бориса Монкевича “Похід Болбочана на Крим”.
“Здорово було, – написала у ФБ Люцина Хворост. – Атмосфера тепла, просто-таки родинна. Усюди, де пан Роман Коваль виступає, є відчуття щирого українського тепла і бадьорості. Нема отого холоду, офіціозу протокольних заходів, які організовує влада. Після цієї  зустрічі міцно засіла в голові крутезна пісня Василя Лютого “Меч Арея”, яку виконав Сергій Василюк. Голос Сергія Василюка – це сконцентрована чоловіча енергія! Бачила сама, як бійці АТО посхоплювалися зі своїх місць і яким вогнем у них запалали очі”.
Слава полковникові Болбочану і його запорожцям!

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Щиро дякую за допомогу
Сергієві ТЕЛЯТНИКУ (Первомайськ) - 500 грн.
Ігореві СМЕТАНСЬКОМУ (Калуш) - 400 грн.
Остапові ЯЦКЕВИЧУ (Львів) - 150 грн.
Юрієві ОСАДЧУКУ (Первомайськ) - 50 грн.

ЩИРО ДЯКУЮ ЗА ПОЖЕРТВИ НА ІСТОРИЧНИЙ КЛУБ "ХОЛОДНИЙ ЯР"
Юрієві МІРОШНИЧЕНКУ і добродію КОКОТІ - по 200 грн
03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ