Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2019 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділені пошти: наш передплатний індекс (33545) ви знайдете в Каталозі українських видань 2010 р.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Вшанування на Черкащині


29 січня на кладовище с. Старосілля Городищенського району Черкаської області прийшли небайдужі місцеві жителі, а також активісти Руху з Черкас, представники громадської організації “Територія Гідності” зі Сміли. Адже на цьому кладовищі знайшли вічний спочинок три невідомі юнаки, які дістали смертельні поранення біля станції Крути в січні 1918 року.
Декілька років тому могили у Старосіллі освятили і відправили по героях панахиду. З ініціативи громадського об’єднання “Воля XXI” було встановлено великі хрести. І цього року протоієрей храму Івана Предтечі УПЦ КП Василь Плешинець відслужив панахиду. Допомагав йому військовий капелан, митрофорний протоієрей УАПЦ зі Сміли Михайло Шевчук. Опісля лунали виступи, палкі, пронизливі, щемливі…
Велелюдним було вшанування на станції ім. Тараса Шевченка 2 лютого. Ініціювали його Смілянська сотня Українського вільного козацтва ім. Василя Бурки під проводом отамана Віктора Шевчука і благодійний фонд “Діоніс” із Черкас (директор Оксана Гончарук). Ініціаторів підтримав виконувач обов’язків міського голови Костянтин Синьогуб. Разом з реконструкторами Черкащини, активістами із Цвіткового, які відновили старовинний паровоз, й відбулося дійство. Воно не залишило байдужими ні смілян, ні гостей міста.
Але спочатку була урочиста частина. Центральним її моментом стало відкриття меморіальної дошки на пам’ять про перемогу вільних козаків на ст. Бобринській над росіянами сто років тому. Відкрили її онучка смілянського полковника Якова Водяного Тетяна, правнучка Христина та Мирослава, племінниця Христини. Освятили дошку священики УАПЦ, зокрема архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій. Освятили вони і 240-річний дуб. Віднині дуб носитиме ім’я славного лицаря Якова Водяного. Як зазначив отаман Віктор Шевчук, тепер усі важливі заходи сотні ім. Бурки, зокрема прийняття присяги молодими козаками, відбуватимуться саме на цьому святому місці. Першу присягу новонаверненим козаком УВК було складено цього ж дня…
Натхнення присутнім додавали й пісні лідера гурту “Тінь Сонця” Сергія Василюка, члена Історичного клубу “Холодний Яр”. Сергій Василюк привітав козацьке товариство від імені Історичного клубу “Холодний Яр” та запросив громаду 28 – 29 квітня відвідати Холодний Яр під час традиційного вшанування наших славетних прадідів, яких свого часу воскресив Юрій Горліс-Горський і продовжує воскресати Роман Коваль. “Нехай світлі образи Якова Водяного, Семена Гризла та Василя Чучупаки надихають нас і надалі до боротьби за Українську Україну!” – додав він.
Промовляли також Наказний кошовий отаман УВК Анатолій Грива та керівник Департаменту культури та взаємозв’язків із громадськістю Черкаської ОДА Олександр Шабатін.
А потім відбулася реконструкція бою. До станції під’їхав паротяг з більшовиками, які пішли в наступ, проте його відбили вільні козаки. Вони стрімко пішли в контратаку. Лунали постріли, строчив кулемет кулеметниці Оксани Гончарук, лунали вибухи, станцію затягло димом, падали поранені, та козаки, звісно, перемогли. Бо так було і так буде!
– Наші наступають! – радісно вигукували діти і ветерани АТО.
Так, у цей день на ст. Бобринській знову перемогли вільні козаки вільного народу під рідними синьо-жовтими стягами!

Олександр ВІВЧАРИК, Історичний клуб “Холодний Яр”
Сміла

На світлинах автора – вшанування полеглих Героїв Крут у Старосіллі та реконструкція переможного бою на ст. ім. Тараса Шевченка.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Щиро дякую за допомогу
Сергієві ТЕЛЯТНИКУ (Первомайськ) - 500 грн.
Ігореві СМЕТАНСЬКОМУ (Калуш) - 400 грн.
Остапові ЯЦКЕВИЧУ (Львів) - 150 грн.
Юрієві ОСАДЧУКУ (Первомайськ) - 50 грн.

ЩИРО ДЯКУЮ ЗА ПОЖЕРТВИ НА ІСТОРИЧНИЙ КЛУБ "ХОЛОДНИЙ ЯР"
Юрієві МІРОШНИЧЕНКУ і добродію КОКОТІ - по 200 грн
03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ