Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2020 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділені пошти: наш передплатний індекс (33545) ви знайдете в Каталозі українських видань 2010 р.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


Вшановано Йосипа Позичанюка


20 жовтня 2017 р. в Дашеві Іллінецького району на Вінниччині вшановано - вперше на офіційному рівні - уродженця Дашева, діяча ОУН(б), підполковника-політвиховника УПА, члена УГВР, лицаря Срібного Хреста Заслуги Йосипа Позичанюка. 
Йосип Іванович Позичанюк народився в 1913 р. на околиці Дашева в с. Польовому Іллінецького району. Навчався в Ніжинському педагогічному інституті на літературно-мовному факультеті. У 1939 р. його направили до Львова на журналістську роботу. Саме тут він вступає до ОУН. Мав псевдо "Шугай", "Шаблюк", "Євшан" та інші. У 1941 р. він стає учасником похідної групи ОУН. У вересні 1941 р. по дорозі до столиці його заарештувало гестапо і вивезло до Львова, згодом до Кракова. У 1942 р. він втікає з концтабору Освенцим. Повернувшись в Україну, вступає до лав УПА. У 1943 р. стає політвиховником, членом Головної Команди УПА, редактором підпільних видань "За Україну", "За Українську державу", автором відозв. Керував Позичанюк і програмою радіопередач "Вільна Україна". Очолював Бюро інформації Генерального секретаріату УГВР. Закінчив своє життя Йосип Позичанюк 22 грудня 1944 р. в бою поблизу с. Юшківців Жидачівського району на Львівщині. Похований з побратимами у братській могилі на Юшківському кладовищі.
Ініціатором вшанування виступив депутат Вінницької обласної ради Володимир Барцьось. Ідею підтримали Дашівська селищна рада, громадська організація "Лелеки", Благодійний фонд "Волонтерський тил", Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної держадміністрації. Спонсорами барельєфа стали директор ПП "Січ" Олексій Синільник (Вінниця) і генеральний директор ТОВ "Люстдорф" (Іллінці) Олександр Самохвалов. Створив барельєф член Національної спілки художників України Анатолій Бурдейний. Він зобразив портрет Позичанюка, перо, зброю та емблему ОУН. 
Присутні вшанували пам'ять героя хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки. Вокальний ансамбль "Оберіг" Донецького національного університету ім. Василя Стуса виконав славень ОУН "Зродились ми великої години", а бандурист, студент Вінницького музичного училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича Дмитро Голіздра - героїчну пісню. На мітингу виступили дашівський селищний голова Сергій Тітаренко, заступник голови Іллінецької районної ради Віктор Нечипоренко, заступник голови Іллінецької райдержадміністрації Валентина Поїзд та автор дошки-барельєфа Анатолій Бурдейний. 
Володимир Барцьось від імені Миколи Посівнича (голови Координаційної ради із вшанування пам'яті нагороджених лицарів ОУН і УПА) вручив Срібний Хрест Заслуги Йосипа Позичанюка завідувачу Дашівського музею Наталі Головченко - Йосип Позичанюк нагороджений був ним посмертно, у 1952 році.
Заходи із вшанування Йосипа Позичанюка продовжилися в місцевому Будинку культури. Виступили вокальні ансамблі "Фермата", "Росинка", "Оберіг", чоловічий дует "Отамани" Дашівського будинку культури, а вірш "Пам'яті січових стрільців" прочитала учениця 6 класу Діана Змієвець. 
Вічна слава борцям за волю України! 

Конкурс

Для усіх, хто захоплюється краєзнавством, гарна новина: оголошено конкурс журналістських та краєзнавчих робіт на дослідження прадавньої історії нашого краю "Донеччина.UA". Призовий фонд - мільйон гривень!
До участі у конкурсі запрошую усіх, хто знає історію глибше, аніж писалося у радянських підручниках. Хочемо подолати міфи, які насаджувалися на цій землі протягом тривалого часу, про те, що до Катерини-блудниці тут було дике поле. Тож чекаємо тих, хто досліджує прадавню історію цього краю - сиву давнину, яку бережуть кургани; часи козаччини, Української Народної Республіки; дисидентський рух. Раді будемо бачити й ті роботи, які збережуть для нащадків історію сучасного опору України т. зв. рускому міру.
Докладніше про номінації та умови конкурсу дізнавайтеся за посиланням: http://dn.gov.ua/uvaga-ogolosheno-vidkrytyj-krayeznavchyj-
Окремо зазначу: хочемо максимально активізувати місцевих краєзнавців, втім, рамки конкурсу не звужуємо. Захоче хтось з інших областей України взяти участь - будь-ласка. Аби роботи були правдиві, змістовні й цікаві.

Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ, голова Донецької військово-цивільної адміністраціїІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Щиро дякую за допомогу
Сергієві ТЕЛЯТНИКУ (Первомайськ) - 500 грн.
Ігореві СМЕТАНСЬКОМУ (Калуш) - 400 грн.
Остапові ЯЦКЕВИЧУ (Львів) - 150 грн.
Юрієві ОСАДЧУКУ (Первомайськ) - 50 грн.

ЩИРО ДЯКУЮ ЗА ПОЖЕРТВИ НА ІСТОРИЧНИЙ КЛУБ "ХОЛОДНИЙ ЯР"
Юрієві МІРОШНИЧЕНКУ і добродію КОКОТІ - по 200 грн
03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ