Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2019 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділені пошти: наш передплатний індекс (33545) ви знайдете в Каталозі українських видань 2010 р.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


серпень 2019

Свято повернення холодноярців

16 – 17 липня 2019 р. делегація Історичного клубу “Холодний Яр” у складі Романа Коваля, Тараса Компаніченка, Володимира Самайди та Ігоря Гаврищишина на запрошення комбрига Дмитра Брижинського відвідала 93-ї ОМБр “Холодний Яр” у смт Черкаському на Січеславщині. Причина – урочистості з нагоди виведення бригади з передової на відпочинок. Холодноярці понад півроку боронили рідну землю в районі м. Авдіївки Донецької області.
16 липня в гарнізонному...“Відповідає козацьким карбам”

19 липня на презентації книжки “Батькам скажеш, що був чесний”, яка відбулася в Києві в Будинку художника, виконавець головної ролі у фільмі “Чорний козак” Василь Середенко сказав: “Ця книга відповідає козацьким карбам”.
Участь у святі відновлення української історичної правди також узяли народний депутат України Юрій Левченко, кобзар Тарас Силенко, солісти легендарного гурту “Рутенія” Анатолій Сухий і Гриць Лук’яненко,...Війна і мова

Межа між своїм і чужим – життєдайна.
Роман Коваль

В історії мовне питання не раз впливало на мільйони доль.
Під час Революції Гідности у 2013 – 2014 рр. осердям руху стали люди освічені. Майдан перетворився на осередок українства, просвітництва, людяності, доброти та взаємодопомоги. Революційний Майдан був нам затишним родинним домом, теплою батьківською хатою, і лише намагання озвірілого режиму придушити повстання перетворили...Дорогі друзі та однодумці!

Метою діяльності Історичного клубу “Холодний Яр” є дослідження боротьби українського народу за побудову національної держави, відновлення історичної справедливості щодо полеглих, увічнення їхнього подвигу.
Козаки і козачки Історичного клубу “Холодний Яр” зробили чимало добрих справ.
Історичний клуб “Холодний Яр” – це відроджені могили героїв, це десятки книжок і фільмів про Визвольну боротьбу, сотні радіопередач і вечорів...“Наче вдихаю чисте повітря”

Читаю книгу “Батькам скажеш, що був чесний” п. Романа Коваля і з гордістю думаю про тих людей, які хотіли вибороти для України самостійність, щоб нащадки жили у вільній державі, розмовляли рідною мовою і не корилися московському окупантові.
А тепер нащадки дозволяють тому “русскому міру” лізти в Україну… Де наша самоповага, нащадки лицарів? Та ж росіяни мають свою державу, свою віру, свою мову, то чого ж їм ще треба?! Ми їх не хочемо! Наситились уже...Творець образів борців

Скульптор Ігор Миколайович Семак народився 18 червня 1957 р. в с. Іннях Ольокмінського району Якутської АРСР, де на той час працювали його батьки. Дитинство та юність пройшли в Калуші. Закінчив Івано-Франківську художню школу.
Член Національної спілки художників України Ігор Семак створив понад 150 робіт, серед них: пам’ятники королю Данилу, полк. Євгенові Коновальцю, полк. Андрієві Мельнику, художникові-борцю Опанасові Заливасі (всі в Івано-Франківську), Тарасові Шевченку...Що сталося з Волохом?

Голова Ради Української залоги Харкова Микола Чеботарів швидко збагнув, що шпиталі – чудове місце для мітингів. Хворі й поранені – вдячні слухачі.
Після виступу в аудиторії Харківського університету, перетвореного на величезний шпиталь, до нього на милицях пришкандибав старшина з Георгіївським хрестом на грудях. Представився:
– Штабс-капітан Омелян Волох.
Чеботарів запросив його приходити і на мітинги у Дворянському зібранні. Волох охоче...До города Конотопа військо підступало

До 360-ліття перемоги Івана Виговського під Конотопом

(історична козацька пісня)

До города Конотопа військо підступало
Воєводи Трубецького, лагерями стали.
Славний гетьман наш Виговський на тую облогу
Зібрав військо козацькеє, ще й орду в підмогу.
Захотіли козаченьки москаля провчити
І для цього задумали річку загатити.
Потаємно козаченьки гатку насипали,
Після цього все довкола як болото стало...
Орда зліва,...На Прикарпатті

У м. Калуші на пл. Героїв відкрито меморіал на пам’ять розстріляних німцями членів ОУН, учнів Торгівельної школи (скульптор Ігор Семак та архітектор Василь Книш). Родичів полеглих нагороджено ювілейною медаллю до 90-річчя з дня створення ОУН. За патріотичне виховання молоді подякою міського голови та грошовими преміями відзначили ветеранів ОУН-УПА Степана Петраша (козака Історичного клубу “Холодний Яр”), Мирославу Мазур, Антона Мазура й Олександру Озірську.
Від...СЕРПЕНЬ

2 серпня 1919 р. в м. Ратиборі (Сілезія) загинув Дмитро ВІТОВСЬКИЙ, Державний секретар військових справ ЗУНР.
3 серпня 1649 р. в битві під м. Лоєвом загинув полк. Михайло КРИЧЕВСЬКИЙ.
3 серпня 1894 р. в с. Семигинові, нині Львівської обл., нар. Мирон НИЖАНКІВСЬКИЙ, санітарний медик Гуцульської сотні УСС, лікар 1-ї бригади УСС УГА, полковий лікар дивізії “Галичина”.
4 серпня 1914 р. у Львові створено Союз визволення України.
4 серпня 2014 р. в...Саме вони...

8 серпня 1919 р. загинув Дмитро Соколовський. До 100-ліття цієї події публікуємо матеріал про одну зі звитяг отамана.

На межі Волині й Київщини височіла стара могила. Місцеві люди, зокрема діди з Горбулева, що через річку від тієї могили, розповідали, що в ній поховано лицаря, який у часи Гайдамаччини “боронив селянську людність од кривди та сваволі” польських панів.
Мешканці Горбулева і навколишніх сіл шанували старовинну традицію і на Великдень ...Айдарівець Василь Андріюк уже спочиває

Дядя Вася. Василь Андріюк. “Німець”. Герой України. Айдарівець. Майданівець. Мій близький друг і майданівський батько.
Ще й досі не вірю, що він загинув. Так і чекатиму його повернення зі Сходу. Він же мені обіцяв. Ми ще маємо станцювати, святкуючи перемогу.
Дядя Вася – видатна людина. Йому завжди 18 років. Він високий, блакитноокий гуцул. Нас він завжди називав “молодежь” і завжди мав щось, аби нас пригостити....
До людей, особливо до...“Думати про інших”

Капітан Національної гвардії Сергій Олександрович Шкарівський-Шульц не любив бронежилет, але через поранення одягнув його. Це сталося в останній день його життя – 19 серпня, під Іловайськом. Бронежилет не врятував – російський снайпер поцілив у шию.
Напередодні смерті Сергій дав інтерв’ю. Він сказав, як позбутися страху, – треба думати не про себе, а про інших. Тоді не страшно. Отак, піклуючись про інших, без страху загинув вірний син України Сергій...Один з багатьох

В кінній сотні штабу нашої дивізії був козак Костилів. Це дитина зростем без малого в сажень (тобто дуже високий. – Ред.), широкоплечий, бльондин, розмовляв завжди басом і, на диво, холоднокровний. В сотні Костилів користувався популярністю, а серед козаків – авторитетом. Під час бою по виразі обличчя завжди можна встановити, що твориться в душі. “Обличча – дзеркало душі”, но цей раз прислівля помилилось, тому що у Костиліва зовнішній вигляд...“Аксьон” дуже хотів у бій

Двадцятилітній Олег Аксененко з Луганська прийшов до “Азова” на початку створення батальйону.
Познайомився я з ним у Маріуполі. “Аксьону” завжди щастило. Коли стояв на посту, нам завжди приносили багато продуктів, їжі, грошей. Одного разу дівчата принесли торт, який самі спекли. На торті – зображення тризуба. “Аксьон” про цей торт часто згадував, як і про рідний Луганськ. Хотів, щоб його місто швидше звільнили. Хотів сходити на ...Василь Пелеш: “Коли мені відпилювали руку, я кричав «Слава Україні!»”

Василя Пелеша, 19-річного бійця батальйону “Айдар”, якому сепаратисти відрубали праву руку з витатуйованим тризубом, зустрічали у Старому Самборі хлібом і сіллю, квітами, оплесками та вигуками “Герой!”, “Герою слава!”, “Дякуємо!”.
Василь – активний учасник спротиву на Майдані. “Його на Майдані поранили, – розповів Ігор, вітчим В. Пелеха. – А він нам нічого не сказав. Коли сепаратисти почали захоплювати міста...Віктор Іванович Гугля

(21.09.1962, с. Межиріч на Січеславщині – 6.07.2019, Суботів)

Віктор Гугля – історик, краєзнавець, один з основоположників Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”, учасник Установчої конференції Історичного клубу “Холодний Яр” (3.01.1997). Близько 30 р. був провідним фахівцем заповідника “Чигирин”. Відвідувачам він запам’ятався як оригінальний екскурсовод, який захопливо відтворював козацьку історію. Був...“Самурай. Українська історія”

У Національному музеї літератури відбулася презентація історичного роману “Самурай. Українська історія” Володимира Святненка. Сюжет ґрунтується на реальних подіях початку XX ст. У його основі – доля нащадка запорозького козака Се­мена Булашенка з Київщини, учасника російсько-японської війни. У серпні 1904 р. він разом із кількома десятками моряків, серед яких двоє зем­ляків-українців (матрос Іван Яковина із селян Чернігівської губернії та механік Ар­сентій...Батько С. Шефіра воював проти “бандерівців”

Найман Мейлахович Шефір, батько 1-го помічника президента Зеленського, у складі совєтської армії воював проти УПА. Про це топ-чиновник згадав в інтерв’ю  LB.ua. А повідомили про цю “радісну” новину “Ліга. Новости”.
Дітей своїх Найман Шефір виховував у ненависті до борців за волю України. Сергій Нахманович сказав журналістові: “Розповідав мені жахливі речі. Так, про їхні (“бандерівців”. – Ред.) вчинки......Газета за серпень 2019 р. у форматі *.pdf

Газета за серпень 2019 р. у форматі *.pdf...


Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Щиро дякую за допомогу
Сергієві ТЕЛЯТНИКУ (Первомайськ) - 500 грн.
Ігореві СМЕТАНСЬКОМУ (Калуш) - 400 грн.
Остапові ЯЦКЕВИЧУ (Львів) - 150 грн.
Юрієві ОСАДЧУКУ (Первомайськ) - 50 грн.

ЩИРО ДЯКУЮ ЗА ПОЖЕРТВИ НА ІСТОРИЧНИЙ КЛУБ "ХОЛОДНИЙ ЯР"
Юрієві МІРОШНИЧЕНКУ і добродію КОКОТІ - по 200 грн
03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ