Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2022 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділені пошти: наш передплатний індекс (33545) ви знайдете в Каталозі українських видань 2010 р.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


червень 2022

Ненависть як рятівна межа

Ненависть як рятівна межа

Коли у 2008 р. я готував книгу вояцьких спогадів “Так творилося Українське військо”, мене вразило українське диво пробудження в 1917 р. на темній-претемній Ямпільщині, у самому куточку української землі, на кордоні з Румунією. Наш народ тоді вже був майже асимільований москалями. Інтелігенція українська вже не вірила, що можна пробудити етнографічну масу до державного буття. 
Але загуркотіли в Петрограді громи Лютневої революції і села, які ще в березні 1917 р....Дерусифікувати столицю!

Дерусифікувати столицю!

23 квітня в Києві на площі Перемоги з осоружного совєтського обеліска добрі люди відбили і скинули з 8-метрової висоти два ордени Леніна. Видно, саме ця подія підштовхнула Віталія Кличка задекларувати, що й він за декомунізацію міста.
Мер Києва пообіцяв до кінця квітня 2022 р. демонтувати бронзову скульптуру двох робітників під “Аркою дружби народів” на схилах Дніпра. У руках совєтські пролетарії високо і гордо тримають, як я розумію, орден СССР “Дружби...Приєднуйся!

Ще до початку повномасштабного вторгнення видавництво Марка Мельника передало понад 3 мільйони грн для “Госпітальєрів”, ДУК “Правий сектор”, Армії SOS та волонтерам “Койоти Черкащини”.
З активістів нашого видавництва, їхніх друзів і побратимів сформувалася ініціатива “Ukraine: Direct Support”. Ми довозимо речі, машини з-за кордону та доправляємо військовим. Уже допомогли спецпідрозділу розвідників, медикам у Пісках, ДФТГ 207, ТРО...Неймовірно!

Бути українцем – це здавати координати приміщень свого бізнесу, де оселилися росіяни, щоб по них “жахнули”. Власник сам дав координати: “Это мои склады. Там сейчас много техники русни! Надо обязательно жахнуть!” Дякуємо, друже!
Американський історик Тімоті Снайдер: “Німці фінансували російський фашизм, у боротьбі з яким гинуть українці”.
Байден про українських військових: “Вони більш жорсткі та горді, ніж я думав. Вражений тим,...Радість і невимовний сум

Прикордонник Андрій (позивний “Борода”) та азовочка Валерія Карпиленко (позивний “Нава”) одружилися на заводі в день народження полку “Азов” – 5 травня. Просто зробили рапорт. Під вибухами та обстрілами. “Але це був такий щасливий день і щасливе фото”. Він зробив чудові обручки з фольги. Вже за 3 дні його не стало.
“Ти три дні був моїм законним чоловіком. І цілу вічність ти – моє кохання. Мій рідний, мій...“Хатят лі русскіє вайни?”

Це перехоплення телефонної розмови зроблено під Харковом, звідки російський окупант телефоном розмовляв зі своєю дружиною. Вона живе у прикордонному з Україною місті, куди насильно евакуюють українських громадян. Цю істоту жіночої статі обурило, що українські діти відмовилися у школі малювати символіку до святкування “Дня победы”, сказали, що це не наше свято. “Я бы им наркотики вколола, – сказала вона, – смотрела бы им в глаза и сказала бы:...Гальчевський переміг Гагаріна

Гальчевський  переміг Гагаріна

1 травня ц. р. Історичний клуб “Холодний Яр” звернувся до Олександра Ковінька, голови Вороновицької територіальної об’єднаної громади Вінницької області з пропозицією перейменувати одну з центральних вулиць смт Вороновиці Вінницької області іменем полковника Армії УНР Якова Гальчевського, борця проти російських окупантів, який діяв на Поділлі, зокрема й у Вороновиці та її околицях. 
Підписи під зверненням поставили Роман Коваль, президент Історичного клубу...Українській господарській академії – 100 років!

16 травня ц. р. виповнилося 100 років від дня заснування в чеському місті Подєбрадах Української господарської академії. Її студентами стали козаки, старшини та генерали Армії УНР, вояки УСС та УГА, а викладачами – науковці й діячі Української Народної Республіки. Подєбрадська академія стала Меккою для нашого вояцтва.
Професор Борис Лисянський у спогаді “Святе безумство” писав про “радісний творчий чин”, який об’єднував викладачів і студентів у...Україна: самоочищення

Україна: самоочищення

У травневому числі “Незборимої нації” опубліковано матеріал “Пушкіно-ленінопад: яка краса!”. Продовжуємо радісні хроніки.
24 квітня в м. Малині на Житомирщині перейменували 33 вулиці, зокрема Ватутіна, Суворова та Нахімова.
26 квітня “Пушкін у с. Пушкіно на Закарпатті упив ниська вина та й впав”. Тепер ще треба повернути селу власну назву – Новий Вербовець.
26 квітня в м. Володимирі Волинської області демонтовано...Міхновський переміг

13 травня оприлюднено імена лауреатів “Книжки року-2021”.
У номінації “Біографії/мемуари” Всеукраїнський рейтинг “Книжка року” віддав пальму першості книзі Романа Коваля та Юрія Юзича “Микола Міхновський. Спогади, свідчення, документи”, яка вийшла у видавництві Марка Мельника (944 с.).
Друге місце посіла книга Романа Горака “Андрей Шептицький”, третє – мемуари Карла-Густава Маннергейма. Серед номінантів...Дерусифікація чи сепаратизм?

Дерусифікація чи сепаратизм?

Депутатам Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області VIII скликання влада запропонувала опрацювати пропозиції щодо зміни топонімів Кременчуцької міської територіальної громади, мовляв, “для дерусифікації”. Пропозиції слушні, українські, є, але їх мало, та й ті, мабуть, будуть проігноровані. Домінують просто дивовижні пропозиції на кшталт вул. Автомобільної, Торговельної, Історичної, Філософської, Черемхової, Тінистої, Суничної, Затишної, Музичної,...“Південна Пальміра” – закарбована дурість

Одесу хтось нарік Південною Пальмірою. Ця поетична назва закарбована, зокрема, і в назві швидкого фірмового потяга Одеса – Ізмаїл № 117/118. 
Назвали Одесу так, бо Північною Пальмірою ще з початку ХIХ ст. в російській літературі називався Санкт-Петербург. А Одеса, мовляв, південніше Санкт-Петербурга, отже, Одеса – це Південна Пальміра. Але ж Петербург російські поети назвали Північною Пальмірою на честь давнього торгового міста Пальміри на території сучасної...Леонід Юхимович Муха

Леонід Юхимович Муха (23.05.1926, Варшава – 3.05.2022, м. Миколаїв Львівської обл.)

 

Народився Леонід у сім’ї сотника 3-ї Залізної дивізії Армії УНР Юхима Івановича Мухи із с. Пушкарівки на Верхньодніпровщині. Батько походив із вільних козацьких поселень на Катеринославщині. Привела сина у світ Валентина Василівна Винничук (1904  р. н., м. Дубровиця біля м. Рівного). 
Щоб Леонід не забув рідної мови (адже він виростав у польськомовному середовищі), батьки...100 років тому тут бився з росіянами отаман Савон

На Ізюмщині, де зараз лицарствує Добровольчий батальйон “ОДЧ Карпатська Січ” Олега Куцина, 100 тому бився з московською ордою отаман Григорій Савон. Нехай козацтво “Карпатської Січі” знає, хто перед ними творив легенду боротьби на Харківщині.
До свого загону батько Савон приймав тільки добровольців. Але коли хто вже прийшов до козацького війська, на власний розсуд не міг його залишити. Червоні звинувачували отамана в “русофобських нахилах”,...“Я вірю тільки в нього”

Вибачте, але я не вірю нікому і не вірю ні в кого, окрім свого чоловіка.
22 лютого він звільнився з роботи. 23-го зібрав речі й поїхав у Маріуполь. Він сам обрав, які землі боронити і з ким стояти пліч-о-пліч. Він зробив свій вибір ще до того, як отримав дзвінок з військкомату.
Уночі, коли він їхав потягом, Росія напала на Україну. Коли потяг зупинився, він з іншими військовими йшов пішки в Маріуполь. Всі автівки їхали з міста. Ніхто не захотів підвезти їх до військової...“Кров моїх синів пролита недарма”

Так сказав Олег Бутусін під час похорону своїх синів… На домовинах – синьо-жовті прапори. У них – рідні брати: 20-річний Леонід та 24-річний Роман. 2020-го вони підписали контракти із ЗСУ. Невдовзі вже несли службу на палаючому Донбасі. У лютому і березні ц. р. захищали Чернігівщину. 
“Противник пішов у наступ із трьох напрямків величезними силами, з величезною перевагою в техніці та живій силі, – розповів побратим “Сина”. –...Друг “Марс”

30 квітня під Мар'їнкою біля Донецька в бою проти московських окупантів загинув боєць 3-го батальйону ДУК “Правий сектор” Максим Матузка.
Друг “Марс” був палким патріотом із твердими переконаннями. Шлях борця за Україну обрав ще в юному віці. Обіймав посаду керівника Сумської обласної організації “Права молодь”. “Щирий, добрий, душа нашого гурту”, – розповів його товариш із Дніпра Пилип Гоголь. “Основним його бажанням...Ілько Струк

“Якщо наступ – то ми” – девіз 503-го Окремого батальйону морської піхоти  ЗСУ. Одним з тих, хто сповідував це гасло, був старший матрос, гранатометник 503-ї ОБМП Ілля Миколайович Струк. Народився він 1995 в с. Льотничому Володимирського району Волинської області. На фронті з 23 квітня 2015 року. Загинув 17 червня 2020 р. під м. Торецьком на Донбасі.
Можливо, це реінкарнація поліського отамана Ілька Струка, моряка Балтійського флоту, вільного козака,...Лицар Олександр Гаркуша

Цей 17-річний янгол врятував життя 5 дітей! Але сам втратив частину руки. У той день Олександр Гаркуша проходив повз дитячий майданчик. Коли раптом у руках малечі побачив гранату з висмикнутою чекою! Не роздумуючи, 17-річний хлопець вихопив її з рук дітей, проте викинути вже не встиг. “У військовому ліцеї нам казали, що граната детонує за 4 секунди. Але я не встиг...” 
Закривши дітей від уламків, дістав безліч поранень, втратив 4 пальці. Життя хлопцю врятував...“Серед руїни і могил”

“Серед руїни і могил”

Ми всі знаємо про злочини росіян у Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці, Маріуполі… Чи таке масове душогубство російські кати скоїли в Україні вперше?
Прочитайте уривок зі свідчень полковника Армії УНР Якова Гальчевського, опубліковані в 1923 р. у ч. 1 варшавської газети “Трибуна України” (передруковані у книжці “Яків Орел-Гальчевський: боротьба та філософія боротьби”, 2017).
“…У м. Літині розстріляно 240 осіб – переважно...Приклад для інших міст

У Хмельницькому перейменовано 45 вулиць, провулків та ще 68 – у межах Хмельницької тергромади. Тепер у місті немає вулиць 8-го березня, Гагаріна, маршала Гречка, Уляни Громової, маршала Красовського, Лізи Чайкіної, Гастелло, Кожедуба, Валі Котика, Купріна, Лєскова, Некрасова, Пушкіна, Толстого, Лермонтова, Чехова, Глінки, Шостаковича, Чайковського та інших діячів російської культури і московського війська. Зате тепер у Хмельницькому можна із задоволенням пройтися вулицями...Дрогобичу – вулицю Юрія Горліса-Горського!

Дрогобичу – вулицю Юрія Горліса-Горського!

Історичний клуб “Холодний Яр” ще 2009 року звертався листовно до тодішнього Дрогобицького міського голови Миколи Гука з проханням перейменувати вул. Некрасова у Дрогобичі на вул. Юрія Горліса-Горського, поручника Армії УНР, автора знаменитого роману “Холодний Яр”, який двічі бував у Дрогобичі, товаришував з його мешканцями, залишив про деяких з них спогади, як-от про Любцю Гадзевич та її батька – пароха Онуфрія Гадзевича. Любці він навіть присвятив одну зі...Зустріч через століття

“Укрпошта” запланувала на цей рік випустити конверт з нагоди 125-ліття отаманів Холодного Яру Ларіона Загороднього, Мефодія Голика-Залізняка та Івана Лютого-Лютенка. Нагадаємо дати їхнього народження.
16 березня 1897 р. в с. Кошарці (тепер с. Йосипівка Новомиргородської міської громади Новоукраїнського р-ну Кіровоградської обл.) народився Ларіон ЗАГОРОДНІЙ, Головний отаман Холодного Яру.
У квітні 1897 р. в с. Єлисаветградці (тепер Олександрівської селищної...Книга, автомат, “Байрактар”…

Від нашого підрозділу щира подяка Романові Ковалю за проведення заняття з націонал-патріотичного вишколу. У цей день ми віддали належну шану будівничому української державності та української армії Миколі Міхновському. На прикладі його життя і діяльності проаналізували причини поразок наших предків 100 років тому.
Окремий уклін панові Роману за подаровані історичні книги. Внесок у перемогу може бути не лише за допомогою автомата чи “Байрактара”. Розумна книга і цікава...Бідні окупанти!

ЗСУ 21-й раз знищили сили російських окупантів під Чорнобаївкою. Служба безпеки України публікує визнання окупанта про “суцільне пекло” на Херсонщині.
СБУ вказує, що це листування російського загарбника, який вцілів під Чорнобаївкою під час 17-го бомбардування. Своєму знайомому, який перебуває в РФ, він пише: “Тут полный пиздец. Наших тупо пачками убивают, я столько трупов не видел никогда. Мы отошли из Чернобаевки, там сущий ад! Там наших столько погибло, что...Світле майбутнє України


Цю картину подарували мені неймовірні дітки “Яра”. Іван і Влада з мамою часто заходять у штаб Добровольчого батальйону “ОДЧ Карпатська Січ”, щоб пригостити таткових друзів смаколиками та просто побути разом. А вдома вони граються у ТРО, носять шеврони, посвідчення та стережуть блокпости. Це сім’я українського героя, таких діток уже багато. За ними і для них майбутнє. Світле, як їхні очі, та чисте, як Земля без орків.

Василина НАКОНЕЧНА

...


ЧЕРЕЗ “НОВУ ПОШТУ” та “УКРПОШТУ”

Книжки можна придбати через “Нову пошту” та “Укрпошту”, попередньо переказавши кошти на ФОП Р. М. Коваля у Приватбанку 5169330530013009, а якщо це пожертва, то на картку Романа Коваля у Приватбанку: 5168 7554 4667 0339. 
Переславши гроші, просимо телефоном (або через електронну адресу kovalroman1@gmail.com чи вайбер +38066-211-41-85) замовити книжки, вказавши куди і кому надсилати книжки. Номер телефону...


Газета “Незборима нація” за червень 2022 р. у форматі *.pdf

Газета “Незборима нація” за червень 2022 р. у форматі *.pdf...


Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Віктор ДРУЗЬ (с. Зорине, Сумщина) 260 грн.
  Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (Калуш) – 300 грн.
  Олександр РОМАЩЕНКО (дід Карбала, с. Цвітна, Кропивниччина) – 600 грн.
  Український конгресовий комітет Америки (відділ на Лонг Айленд) – 500 ам.  дол.
03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ