Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2024 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


За нами велика історія


15 травня 2013 р. в актовій залі Педагогічного інституту ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” відбулася подія надзвичайної ваги: вперше в Івано-Франківську було презентовано документальний фільм Романа Коваля “Стеком і шаблею” (режисер Володимир Бондаренко) про видатного українського скульптора, художника, поета, організатора Українських січових стрільців і Сірої дивізії Армії УНР Михайла Гаврилка.
Натхненником і організатором цього дійства став народний художник України Михайло Риндзак. Зі своїми колегами та однодумцями – заслуженим артистом України Мироном Блощичаком, художником-декоратором Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Богданом Лужецьким, членом Національної спілки художників України, скульптором Василем Яричем (автором пам’ятника Данилу Галицькому у Львові), художником Віктором Курило, головою Болехівської міської організації Союзу українок Ларисою Дармохвал та науковим співробітником Музею історії міста Болеховаім. Романа Скворія Галиною Якимів-Скворій, – він подарував студентському та викладацькому складу Педагогічного інституту незабутні хвилини.
Виступи Лариси Дармохвал та Галини Якимів-Скворій занурили присутніх в епоху, коли жив і творив Михайло Гаврилко. Уродженець Полтавщини, який відкривав перші українські школи в Ковелі та Луцьку, ставив пам’ятники Тарасові Шевченку на Прикарпатті, Буковині та рідній Полтавщині, воював за Україну як січовий стрілець, сірожупанник, повстанський отаман, загинув страшною смертю – в 1920 році його спалили в топці локомотива червоноармійці.
Перегляд фільму викликав у присутніх не лише усвідомлення того, як ще багато незнаних і невизнаних талановитих синів і доньок України чекає на зустріч зі своїми нащадками, задля яких вони брали до рук зброю, а й якийсь глибокий, урочистий спокій і самоствердження: за нами велика історія, зіткана з тисяч відважних і талановитих особистостей.
Фантастичні емоції подарував й унікальний музикант – “людина-оркестр”, який об’їздив і облітав земну кулю, представляючи Україну на міжнародних конкурсах і фестивалях, Мирон Блощичак. Най (флейта Пана), зозуля, дримба, теленка, флояра, сопілка, саксофони, кларнет, пляшкофон, коркофон, водолазна трубка – гра на цих інструментах зачарувала глядачів. А соло на двох саксофонах одночасно! А чардаш Монті на двох сопілках! Розчулили до сліз і твори Баха та ніжні мелодії Мирона Блощичака.
Важко передати словами почуте й побачене, але мимоволі згадується давньогрецьке прислів’я “Ars – arma pro patria” (“Мистецтво – зброя за батьківщину”). Справжнє мистецтво – не лише доносити красу, а й брати на себе відповідальність за рідний край. Маловідомий широкому загалу, але ще за життя визнаний як митець Михайло Гаврилко став творцем бурхливої Шевченкіани (постать Великого Кобзаря він увічнив у погруддях, пам’ятниках, барельєфах, горельєфах, портретах, плакетках, медальйонах та у слові).
Творча зустріч кафедр педагогіки імені Богдана Ступарика, соціальної педагогіки та студентської молоді Педагогічного інституту ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” стала чудовим прологом до святкування 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Оксана ДЖУС,
доцент кафедри педагогіки ім. Богдана Ступарика ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 300 грн
Олександр МІЛЯНЧУК – 315 грн
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн
Сергій ЗДІОРУК (Київ) – 2000 грн

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ