Нові книжки про Визвольну боротьбу
Так називається нове дослідження Арсена Зінченка. На основі широкого кола архівних, опублікованих документів і сучасних досліджень він висвітлив земельну політику урядів УНР, Гетьманату, Директорії та більшовицького режиму, показав як подільські селяни обстоювали господарську самостійність в умовах брутального податкового та соціально-політичного тиску московської окупаційної влади. Висвітлив автор й участь подільського селянства в антибільшовицькому русі першої половини 1920-х та в повстанні проти насильницької колгоспизації на початку 1930-х pоків.
Ось назви розділів книжки: “Земельне питання на Поділлі в добу Визвольних змагань”, “Націоналізація землі, воєнний комунізм і перше “розкуркулення”, “З нас деруть шкуру і заберуть останнє”, “Селянство Поділля у повстанському русі 1919 – 1926 рр.”, “Вижити в лещатах”, “Селянська пайка в будівництві “пролетарського” соціалізму”, “Людей знову вже на панщину женуть”, “Зброєю заспокоїти маси, а після того провести роз’яснювальну роботу”.
Вітаємо автора та його читачів!
Полтавські отамани знову в бою
“Отамани Полтавського краю – борці за волю України” – так називається нове дослідження члена Історичного клубу “Холодний Яр”, к. і. н. Віктора Ревегука. У книжці розповідається про життєвий шлях 10 найбільш відомих керівників протибільшовицьких повстанських загонів та підпільних організацій українського державницького спрямування, що діяли на Полтавщині впродовж 20-х років XX століття. Всі вони поклали життя за волю України.
У дослідженні йдеться про отаманів Андрія Левченка, Івана Біленького, Леонтія Христового, Максима Мандика, Чорного (Гаврила Куреду), Ґонту (Володимира Греся), Нагірного (Івана Савченка), Богунського (Антона Шарого), Миколу Маслича та Федора Матвійка.
Вітаємо отаманів з поверненням! |