Три книги в минулому році подарував нам Роман Коваль…
Читаючи книжку “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею”, я загорався гордістю. Яких яскравих героїв народжує українська земля! Талановитий полтавський хлопчина одержує освіту в Миргороді, Петербурзі, Кракові й Парижі. Його вчителями були геніальні Сластьон, Беклемішев, Лащка і Бурдель! Маючи можливість працювати, жити і творити в комфортній Європі, Гаврилко кидається в пекло війни за Україну. Бореться з лютими ворогами, але й стек не кидає – і на фронті працює в царині скульптури. От з кого нам треба брати приклад!
Михайло – козак шаленої сили і волі, він не боявся ні куль, ні шаблі. За свою любов до України дорого заплатив – москалі спалили його в топці паротяга. Але саме його ім’я лишилося в історії, а прізвищ катів-виродків ніхто й не згадає.
У ті ж роки, що й Михайло, боровся за волю України і Данило Терпило з Трипілля – його більше знають як отамана Зеленого. Першу книгу про нього Роман Коваль написав три роки тому. І ось у грудні 2011 р. вийшло друге, суттєво розширене, видання. “Отаман Зелений” рве на клоччя брехні комуністів про наш народ. Як не старалися вороги спотворити славне ім’я отамана, їм не вдалося цього зробити.
Завдяки Ковалеві ми будуємо фундамент величної української історії.
У грудні 2001 р. вийшла ще одна його книга – “Тиха війна Рената Польового”. Вона запалювала мене все дужче і дужче, бо Ренат, його син Микола та їхні товариші-побратими – це ж незнищенний дух України! Це когорта патріотів, яка творила Україну в тяжкі роки московського лихоліття, коли про нашу Батьківщину, її славу і волю не можна було говорити вголос, навіть мріяти було заборонено.
Книга “Тиха війна Рената Польового” показує, який потенціал мав і має український народ!
Роман Коваль наполегливо, пласт за пластом, повертає нам нашу славну історію.
Спасибі тобі за це, друже!
Михайло ГОРЛОВИЙ, скульптор
Київ |