Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне меню



Пошук




Архів газети

  Архів за 2024 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.



Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


Вінниччина в боротьбі


У центрі дослідження Івана Коломійця “ОУН–УПА на Вінниччині в роки боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу” (Літин, 2010) – діяльність формацій, які у 1920 – 1940-х роках боролися за свободу нашого народу.
Автор виявив природу розбіжностей бандерівців та мельниківців, оцінив їхні методи, успіхи й невдачі. Виявляється, що на Вінниччині вони були змушені виступати єдиним фронтом. Крім того, Іван Коломієць висвітлив діяльність похідних груп ОУН, Дружини українських націоналістів та інших осередків Визвольного руху, які проявили себе на Поділлі в 1941 – 1944 рр., розповідав про двотижневе перебування у містечку Юзвин батальйону “Нахтігаль”, про зустріч Романа Шухевича з Південною похідною групою ОУН (б) у Медвежому Вушці в липні 1941 року. Тоді ж і Буковинський курінь та групи ОУН (м) завітали до Бара, Ялтушкова, Копайгорода, Браїлова та Вінниці, де, сформувавши свої осередки, увійшли до новостворених органів влади, щоб відстоювати українські інтереси. Самостійники засновували підпільні друкарні, явочні квартири, накопичували озброєння, легально й нелегально вели політичну роботу, проводили зібрання, поширювали літературу та листівки, організовували патріотичні культурні заходи, впливали на редакційну політику україномовних газет, що виходили на Вінниччині. Оунівці, які працювали в силових структурах німців, з ризиком для власного життя сприяли звільненню арештованих і полонених, оформлювали фіктивні документи, які гарантували безпеку.
У травні – червні 1942 р. Вінницю відвідали голова Крайового проводу ОУН (б) Дмитро Мирон-“Орлик” та член проводу Мирослав Прокоп. Під час нелегальних зібрань голова проводу обговорював з місцевими активістами рішення 2-ї конференції ОУН, яка проголошувала боротьбу на два фронти – проти радянських і німецьких поневолювачів під гаслом “Свобода народам, свобода людині!”. Після загибелі Дмитра Мирона від рук німців у Києві новий голова Крайового проводу Пантелеймон Сак-“Могила” теж побував у Вінниці.
Іван Коломієць дав широку картину боротьби ОУН і УПА проти гітлерівців, розповів про гестапівський терор проти підпільників та їхню мученицьку загибель. 1943 року німці стратили провідника жіночої сітки Вінницького обласного проводу ОУН (б) Ірину Плужну (“Ольгу”), члена обласного проводу “Нечая” (Василя Іванчука), диригента театрального оркестру Шамоту, хориста Віктора Чугуєва, працівницю поліції “Марусю”. Автор розповідає про останній бій військового референта Федора Білотченка, героїчну загибель окружного провідника Вінниччини Зубенка-“Холодного” у с. Білецьке Жмеринського району, арешт підпільниці “Оксани” в с. Лисогірка Жмеринського району... Розповів він і про діяльність у 1943 – 1944 рр. групи УПА “Південь” на чолі з головою Вінницького обласного проводу ОУН (б) Омеляном Грабцем-“Батьком”, про боротьбу за Самостійну Україну в 1945 – 1951 рр. на Літинщини, в Калинівці та навколишніх селах, у Могилеві-Подільському, Немирові, Жмеринці, в селах Барського, Гайсинського, Липовецького, Муровано-Куриловецького, Теплицького, Хмільницького районів, опублікував список підпільників, які не побоялися повстати проти сталінізму й гітлеризму під прапорами Самостійної України.
Праця Івана Коломійця дає нам нові аргументи для утвердження історичної справедливості. Дякуємо авторові за змістовну працю!

Тарас БЕДНАРЧИК, кандидат філософських наук,
член Історичного клубу “Холодний Яр”
м. Вінниця



Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль



«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 300 грн
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!





03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ