Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Свято у Болехові


18 вересня болехівчани, а також гості з Івано-Франківська, Долини, Витвиці та сіл Болехівщини прийшли до Народного дому на зустріч з письменником Романом Ковалем, на презентацію його книжки “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею”.
Лариса Дармохвал, організатор вечора, розповіла про унікальність твору, в якому висвітлено всі сторони суспільного та культурного життя Галичини та підросійської України початку ХХ століття. У книжці не раз згадується Болехів, адже тут він творив свою Шевченкіану у передвоєнні роки, визволяв місто у складі УСС у час війни… Автор згадує й болехівчан – Наталію Кобринську; Орисю Величко, внучку священика Івана Озаркевича; Юліана Русина, в помешканні якого жив Михайло Гаврилко; Івана Іванця, з яким Гаврилко служив у 2-му курені УСС; Михайлового товариша Романа Стельмахіва – сотника УГА, який спочиває на міському цвинтарі Болехова. Не оминув автор і прізвища краєзнавця Романа Скворія, який виготовив копію барельєфа М. Гаврилка “Тарас Шевченко”.
Окрім автора, у презентації взяв участь онук скульптора, львівський лікар Ярослав Абрагамович. Його виступ був цікавий, але, на жаль, короткий.
Марія Берізко та Надія Романюк прочитали уривки з розділів “Напередодні Світової війни” і “Проти Росії”, а Наталія Іваночко – розділ “Фрайштадтська республіка” – про просвітницьку працю Михайла у таборі для полонених російської армії у Фрайштадті. Уривки з нарису “На фронті” представила Тетяна Павлишин.
“Се одна з найориґінальніших постатей нашого стрілецтва загалом. Оригінальна й виглядом, і поведінкою, і минувшиною, і своїми духовними інтересами… Сильно збудований, кремезний, блондин з прозоро синіми очима й незвичайно сильним організмом. З лиця, постави, рухів і голосу – уособлення сили й рішучості…”
Три вірші зі збірки “На румовищах”, які декламував Роман Романюк, засвідчили поетичний талант Гаврилка. Окрасою вечора стали музичні твори, виконані піаністкою Наталією Сисоєвою, один – спільно зі скрипалем Іваном Долішнім.
Кожна пісня у виконанні Олександри Малендевич (соло і в дуеті разом із Михайлом Стецюком) були зустрінуті гарячими оплесками, як і виступ чоловічого квартету (художній керівник Михайло Стецюк). Зі словами подяки до автора книжки звернулися голова “Просвіти” Богдан Мельник і заступник міського голови Ігор Герецький. Треба дати належне міській владі – вона закупила презентовану книжку для всіх бібліотек міста та сіл Болехівської міської ради.
Завершилася презентація гімном січових стрільців “Ой у лузі червона калина...”
Слід сказати, що в цей же день Роман Коваль презентував книжку про Михайла Гаврилка у Львові на Форумі книговидавців, а напередодні – у Дрогобичі.
З найкращими враженнями про болехівчан поїхали Роман Коваль та Ярослав Абрагамович. Звичайно, вони мають надію повернутися в Болехів – на відкриття пам’ятників художникам-борцям Михайлові Гаврилку та Іванові Іванцю.
Організатори свята у Болехові щиро дякують генеральному директору обласного телебачення Ользі Бабій за висвітлення свята у Болехові.

Любомир ХАМУЛЯК, учасник презентації
Дрогобич – Львів – Болехів

На світлині – виступ чоловічого квартету. Ліворуч – Роман Коваль та Ярослав Абрагамович, онук Михайла ГаврилкаІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ