Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Чигирин – знову столиця!


Преславне не в такому ж і далекому 17 столітті стольне місто Чигирин з настанням епохи панування на українських землях Московії розділило сумну долю інших гетьманських столиць України – Батурина і Глухова. Суть імперської політики полягала в тому, щоб перетворити визначне місто Гетьманщини на адміністративний центр найнижчого рангу – повітове, заштатне містечко. І мета була досягнута. І за часів СССР Чигирин залишався малопомітним населеним пунктом: з усіх районних центрів Черкаської області він мав найнижчий рівень розвитку міської інфраструктури. Фактично, це було велике село, яке вже й не згадувало про свою колишню славу.
Ставлення до нашого міста на початку української незалежності не змінилося. Покращилася ситуація 1995 року у зв’язку з відзначенням на державному рівні 400-ліття від дня народження Богдана Хмельницького. Тоді наше містечко так причепурили до приїзду високоповажних мужів, що на його обличчі нарешті зблиснула минула слава. Але урочистості завершились, і чигиринці знову відчули, що їхня мала батьківщина державі не потрібна.
Змінювалися влада, президенти та уряди, а державна політика щодо національної історії не змінювалася. Де ж ті люди, яким важливо повернути пам’ять про славне минуле! Де ті козаки, що люблять Україну не лише до глибини душі, а й до глибини своєї кишені!
І Чигиринщині нарешті пощастило. Одним з важливих етапів повернення не лише обличчя, а й характеру нашого міста стало створення в Чигирині на місці колишнього гетьманського двору історико-архітектурного комплексу “Резиденція Богдана Хмельницького”. За будівництво цього великомасштабного проекту у 2006 році взялося підприємство МП “Мехбуд” (Черкаси) на чолі з інженером Володимиром Сапою, відомого своєю благодійністю. Саме він доклав максимальних зусиль, аби втілити в життя цей надзвичайно важливий для Чигиринщини та й усієї України задум. Історичну, наукову і пізнавальну роль цього об’єкту важко переоцінити, адже він дає нашим сучасникам уявлення про те, в яких умовах мешкали й працювали вищі керівники Української держави середини XVII століття: Богдан Хмельницький, Іван Виговський та Петро Дорошенко.
Резиденцію Богдана Хмельницького відтворено на основі архівних та історичних джерел, відомостей про архітектурний стиль і декоративне оздоблення будівель того часу та досліджень археологів. Саме науковці достеменно з’ясували, де була резиденція і який вона мала вигляд.
На адміністративному подвір’ї відновлено будинок гетьмана, військову канцелярію, курінь козацької варти, вартівню й скарбницю. Господарська частина складається з будинку батьків гетьмана, людської, поварні, комори для збіжжя, комори для харчів, стайні.
Масштаби робіт, проведених істориками, археологами і будівельниками, вражають. Як результат, у Чигирині постав величний архітектурний комплекс, що поруч з іншими історичними принадами Чигиринщини з року в рік вабить сюди все більше і більше туристів з України та інших держав світу.

 

 

 


Я пишаюся тим, що народилася в Чигирині, де починалась Українська державність. Це місто козацької слави. Нехай пам’ятки гетьманщини, відновлені благодійними серцями і державою, нагадують про бурхливу і героїчну історію першої столиці України. І допоможуть повернути козацький дух його сучасним мешканцям!

Юлія ЖАДАН, Історичний клуб “Холодний Яр”Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ