Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Здвижівський отаман Тарас Черненко


У Музеї гетьманства відбулася виставка “Володарі гетьманської булави”. На ній представлено портрети українських діячів минулого від князя Святослава Хороброго та козацьких гетьманів до борців за волю у ХХ столітті. Намалювала ці образи Анна Діденко на замовлення і коштом сільського голови Здвижівки Тараса Черненка.
Тараса обрали сільським головою 2006 року. Своє життя він вирішив присвятити вихованню юних односельчан. Втіленням його планів стало будівництво у Здвижівці стадіону з полем європейського рівня. Тарас Михайлович залучив до спорту не тільки молодь рідного села, але й навколишніх сіл, обладнав зал для занять вільною боротьбою, запросив тренера. Згодом у селі з’явився інтернат спортивного профілю, в якому діти опановували секрети вільної боротьби. Чотири роки поспіль у Здвижівці відбувалися міжнародні спортивні змагання. Про маленьке село взнали не тільки на Київщині, а й за його межами.
Тарас дбав, щоб діти росли не лише здоровими і сильними, а й українськими патріотами. Для цього він подарував сільській бібліотеці портрети гетьманів, князів і дисидентів, а також фоліант “Україна – козацька держава”. Запрошував до рідного села кобзарів, зокрема Тараса Силенка. З дітьми завжди вітався словами “Слава Україні!”. Вони бадьоро відповідали: “Героям слава!”. Тарас Михайлович називав їх козаками, мріяв створити Здвижівську Січ, вірив, що в селі виросте олімпійський чемпіон. Та іншої думки були його противники. Вони й довели його до самогубства.
Тарас Черненко пішов із життя 6 липня 2010 року. Було йому 29 років.
У труну Тарасова мати, Тетяна Іванівна, поклала “Кобзар” Тараса Шевченка, який колись подарував їй двоюрідний дядько, борець за волю України Олекса Тихий. Саме на цьому дідовому “Кобзарі” зростав Тарас Черненко.
На 40-й день по смерті Тараса Черненка у Здвижівці відбувся футбольний турнір його пам’яті. Хлопці грали з чорними стрічками. І художню виставку в Музеї гетьманства було присвячено пам’яті здвижівського голови. Організувала виставку Ніна Михайлишина, художній керівник Київського обласного центру народної творчості. Промовляли голова Київської організації Товариства політв’язнів Григорій Куценко, письменник Василь Овсієнко, друзі та рідні, серед них і брат Тараса, Артем. Виступив і фольклорний гурт “Здвижаночка”.
Поруч з образами Василя Стуса і Олекси Тихого, замучених у московських концтаборах, – портрет Олеся Бердника. З іншого портрета дивиться В’ячеслав Чорновіл. До портретів борців за волю України долучили й фотографію Тараса Черненка. Він хоч і виріс у незалежній Україні, але прагнув зміцнити її, зробити кращою. І робив такою.
Під час виступу Ніна Михайлишина рекомендувала присутнім прочитати книгу “Отаман Орлик”, де йдеться й про козацьке село Здвижівку, яке дало чимало козаків до загону Орлика – Федора Артеменка. Отаман та його козаки теж загинули молодими. Але своє коротке життя ці ідеалісти присвятили Україні, відтак і залишилися в пам’яті народу.
Присвятив своє життя Україні і Тарас Черненко. Переконані, що пам’ять про нього допоможе виховати нове покоління борців за волю України.
І у Здвижівці, і поза нею.
Вічна пам’ять!
Висловлюємо щире співчуття Тарасовій дружині Олені та його донечці Софійці, якій йде четвертий рік і яка мріє дочекатися татка.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ, Роман КОВАЛЬІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ