Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Удар по українофобам з Новосибірська


Вадим Шмирьов народився в Донбасі, закінчив тут школу, тут могили його батьків. Так склалося, що він уже понад 50 років живе в Росії.
Найбільше засмучує пана Вадима відсутність добрих вістей з Батьківщини. І ось нарешті надійшла гарна вістка: Донецькому державному університету присвоїли ім’я Василя Стуса. Та радість була недовгою – знайшлись сили, які скасували це рішення. Професор Шмирьов активно включився в дискусію з цього приводу в Інтернеті. “Сумно бачити такий войовничий запал моїх земляків проти високих ідеалів лише тому, що носіями їх були українці, – писав він. – Василь Стус підняв свій голос на захист людської гідності і за це віддав життя. Єдиною його виною було бажання говорити рідною мовою. Уявіть собі: хтось вилає вашу мову матірними словами та накаже, щоб ви говорили, наприклад, англійською, а якщо не погодитесь, вас кинуть до в’язниці. І коли вас приїде провідати сестра і дружина (один раз на рік!), вам поставлять умову – спілкуватися англійською у присутності працівника тюрми. Уявили? Ну як? Саме таке знущання й пережив Василь Стус. Він відмовився від такої зустрічі, а через два місяці загинув у карцері. Василь Стус віддав своє життя за те, що дороге всім людям, усім народам. І він не має права на повагу? Соромно за мій Донецький край. Колись тут жили горді та сміливі козаки, які знали, що таке людська гідність. А нині? Подумайте добре, земляки. Високе треба берегти і шанувати, незалежно від національності”.
Але донецька влада не схотіла, щоб Донецький державний університет мав горде ім’я Василя Стуса. Зокрема, рішуче виступив проти цього голова Донецької обласної ради А. Близнюк. “До яких пір ви знущатиметеся (над нами)?!” – саме так він поставив питання. І почався тиск на студентів, які виступили з ініціативою присвоїти ім’я Стуса своєму університету. Слідчі взялися за “профілактичні” розмови, пояснюючи студентам, чим для них може закінчитися їхня ініціатива...
Тоді професор Новосибірського університету Вадим Шмирьов у газеті “День” опублікував Відкритий лист до професури Донецького національного університету. “Василь Стус став для українців уособленням непоборності людського духу в боротьбі за людське щастя, в боротьбі з українофобією, – писав він. – Не можуть не хвилювати архівні відеозаписи перепоховання його праху в Києві – скільки людей прийшло проститися з ним!
“Не поступимося українцям!” – така позиція українофобів. Якось близько все це до розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Поділили народ на дві частини і підстьобують людей до протиборства. Чому в “западенському” Дрогобичі є вулиця російського поета Миколи Некрасова (на цій вулиці живе мій товариш), хоча Некрасов ніколи не був у цьому місті, а Донецький університет не може мати ім’я українського поета, який закінчив цей університет, жив і працював у Донецьку? Це аморальна позиція! Інакше як оскаженілим мракобіссям це не назвати!”
Професор Шмирьов засудив позицію донецьких політиканів і закликав викладачів Донецького університету виявити громадську позицію і не дозволити “войовничому невігластву продовжувати вливати отруту в молоді душі”.
Додамо, що Вадим Шмирьов є другом нашої газети і не раз щедро підтримував її видання. Допомагає він також фінансово сотникові УПА “Кривоносу” (Мирославу Симчичу), якому нелегко вижити на мізерну пенсію в Самостійній Україні.
А на вулиці Некрасова у Дрогобичі живе член Історичного клубу “Холодний Яр” Любомир Хамуляк, який торік організував Вадиму Шмирьову щасливу поїздку на Гуцульщину.
Довгих років Вам, дорогий пане Вадиме!

Редакція “Незборимої нації”

На світлині:
Віктор Ющенко, Любомир Хамуляк і Вадим Шмирьов. Гуцульщина. Свято проводів на полонину. Липень 2009 р.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ