| Передплата |
Untitled Document
“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли. Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.
|
| Дружні сайти |
                            |
|
| Військовий лікар Юрій Янів |
“Лікарі Визвольних змагань”
19 грудня 1973 р. в Клівленді, Огайо, відійшов у вічність на 81-му році життя д-р мед. Юрій Янів, батько довголітнього члена Управи Відділу УЛТПА-Огайо, д-р мед. Міри Сагайдак. Його довгий і трудолюбивий життєвий шлях почався в Цареводарівці в Україні, де він народився 1 серпня 1892 року. По закінченні середньої школи в Мелітополі він вступив на медичний факультет Київського університету. Його мрією було здобути звання лікаря та повернутись у рідні сторони й над Озівським морем закласти санаторію.
Та мрії його звела внівець Перша світова війна. Напередодні закінчення медичних студій він був мобілізований до війська, де очолював санітарну частину. По якомусь часі, з огляду на брак військових лікарів, його відрядили до Києва для покінчення студій, які він завершив вже за української влади в 1918 році.
Д-р Ю. Янів пройшов бурхливий і тяжкий шлях Українських визвольних змагань у медичній службі українських армій на різних становищах, як лікар 21-го Запорозького полку ім. Наливайка, завідувач хірургічного відділу Української вінницької військової лікарні ч. 1, а по її евакуації і реорганізації у Станиславові – її головний лікар. З цією лікарнею брав участь у Зимовому поході в 1921 р., а по його невдачі перебував у Ченстохові, Щепіорні й, врешті, в таборі в Каліші (Польща). З Каліша одержує дозвіл на побут у Львові в домі своєї дружини, яка була медсестрою у згаданих військових лікарнях.
З уваги на труднощі здобути право лікарської практики на західніх землях окупованої України, він був змушений покинути Львів і виїхати до Чехословаччини, де на університеті у Брні в 1927 р. пройшов нострифікаційні іспити та спеціялізацію на стоматологічній клініці. Там він одержав ступінь асистента стоматологічної хірургії й ортодонтії, а рівночасно старався про чеське громадянство, щоб мати право на приватну практику.
Коротко перед Другою світовою війною справи наладнуються і він поєднується з дружиною й дочкою, які жили у Львові. Але спокійне життя тривало коротко, бо прийшла війна, а потім еміграція до Німеччини. Під час побуту в Німеччині д-р Ю. Янів працював шкільним і таборовим лікарем і лікарем-стоматологом у табо¬рах в Авґзбурзі, Фісені та Мітенвальді. В 1950 р. емігрував з родиною до Америки. З огляду на похилий вік і медичні вимоги, він не робив намагань ще одної нострифікації, але посвятився праці в дентистичній лябораторії, в якій працював до 75-го року життя.
Його довгий і далекий шлях між рідною Цареводарівкою та місцем вічного спочинку на чужині був сповнений любов’ю і працею для добра своїх близьких і українського народу.
Дейчаківський М. Бл. п. д-р Юрій Янів. Лікарський вісник. – Рік XXI.– Ч. 2 (73). – Квітень, 1974. – С. 85.
Публікація Володимира Семеніва.
|
|
| Подяка |
Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”! Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!
Людмила АНДРУСИШИН – 300 грн.
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 340 грн
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Михайло КОВАЛЬ (Черкащина) – 2000 грн
Сергій ТЕЛЯТНИК (м. Первомайськ) – 2000 грн
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 3000 грн.
Передплачуйте газету “Незборима нація”
Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!
|
|