Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Вшанування Олега Куцина в Галичині


Вшанування Олега Куцина в Галичині

23 листопада в Івано-Франківську та Стрию з’явилися вулиці Олега Куцина, 1-го комбата 49-го стрілецького батальйону “Карпатська Січ”. В Івано-Франківську відкрито меморіальну дошку на пам’ять про Олега Куцина, а у Стрию проведено вечір його пам’яті.

Порівнюючи творця добровольчих вояцьких формацій Олега Куцина з отаманами минувщини, ведучий вечора Роман Коваль навів слова українського командарма Михайла Омелянович-Павленка: “Особа командира-отамана... відігравала найбільшу ролю, то була персона-грата. То був тип, що сильно наближався по своїй вдачі до корсарів, з тією різницею, що імпульсом були не грабіжницькі інстинкти, а розпалений до білого гарту патріотизм, помста за заподіяні кривди… В умовах походу… вони були бажані, більше того – їм належало віддати першенство, й елементи регулярні це зрозуміли, навіть більше скажу – уважливо й пильно переймали від них їхні способи боротьби. Звичайно, як правило… з виходом даної особи зі строю, спинялося й організаційне життя частини, й, навпаки, народжувалося там, куди вона переносилася, подібно до ролі матки в бджолиному рою…”

Далі Роман Коваль дав свою оцінку батькам-отаманам. “Вони перші йшли до бою, – сказав він, – останні з нього верталися. На відпочинку останніми йшли спати – і тільки після того як переконалися, що всі козаки повечеряли та спочивають і що всі коні доглянуті. Таким був, зокрема, командир полку Чорних запорожців Петро Дяченко. За оцю дбайливість до своїх товаришів, своїх побратимів і називали його батьком- отаманом.

Коли ми відзначали 40 днів по Олегові Куцину на Байковому кладовищі, доброволець «Карпатської Січі» «Віскі» сказав: «Хоч він і називав мене братиком, я по його смерті зрозумів, що він був для мене батьком». Важливе свідчення! Думаю, що подібні відчуття мають усі, хто воював під проводом Олега Куцина. Олег – унікальний: піклуючись про своїх друзів, він діставав задоволення. Тому його любили, йому вірили, його готові були слухати навіть буйні типи. А служити під його командуванням для багатьох було просто за щастя. Так колись було і в полку Чорних запорожців під проводом Петра Дяченка. Чорношличники хвалилися, що ніде не може бути так гарно, як у полку Чорних. «Розповідали, яке добре життя вони там мають, – згадував Валентин Сім’янців. – Добрі коні, а хлопці-побратими – золоті душі. Старшини і козаки живуть дружно... Розказували про командира – батька Дяченка. Підносили його просто до небес: перший іде в атаку, з козаками жартує, до кожного завжди знає, що сказати. Знав у своєму полку кожного козака і коня. І всюди, куди не прийде, його вітають із радістю».

Говорю про Петра Дяченка, – продовжив Роман Коваль, – а думаю про Олега Куцина, свідчу про полк Чорних запорожців, а думаю про «Карпатську Січ». Сподіваюся, що Олегові побратими знайдуть час і залишать свої спогади про Куцина – напишуть про те, що ніде не було так гарно служити, як у «Карпатській Січі»”.

Теплі слова про комбата сказали також Леся Островська, добровольці “Карпатської Січі” Василь Здирко-“Хмара”, Богдан Легоняк-“Єгер”, Василь “Орел” Сергій “Свобода”, Тарас Олегович Куцин та батько героя Іван Куцин (на вечорі була присутня і мама героя Ліда). Юрій Юрченко (Юркеш) виконав пісню про Олега Куцина, марш “Карпатської Січі” та низку інших українських пісень.

У грудні заплановано вшанування Олега Куцина на його батьківщині в Тячеві.

Слава Україні! Слава Олегові Куцину!

  Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ