Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


“Вільне козацтво” завойовує українське телебачення


24 січня на УТ-1 відбулася прем’єра двосерійного документального фільму “Вільне козацтво”
(автори – Роман Коваль і Андрій Данильченко, режисер – Олександр Рябокрис)

Поневолювачі майже добилися бажаного – українці практично забули про епоху Визвольної боротьби 1917 – 1920-х років проти Москви, коли в українському народі “прокинувся вільний дух запорозького козацтва і гайдамаків, який спав сотні років”. Ось що писав про цей дух Лейба Троцький, під керівництвом якого здійснювалася інтервенція більшовицької Росії проти УНР: “Це страшний дух, що кипить, вирує, як сам грізний Дніпро на своїх порогах, і змушує українців творити дива хоробрості. Це той дух вольності, що давав українцям нелюдську силу впродовж сотень років воювати проти своїх гнобителів: поляків, росіян, татар і турків – та здобувати над ними блискучі перемоги”.
Відродження козацтва в 1917 році відбулося на найдзвінкішій ноті – бо за свою любов до Шевченкової України мільйони людей були готові проливати кров – і свою, і чужу...
Зйомки фільму “Вільне козацтво” почалися на Покрову 2007 р. в м. Кам’янці Черкаської області, а продовжились у Цвітній, Цибулевому і Йосипівці – родинних селах отаманів Пилипа Хмари, Миколи Кібця-Бондаренка й Ларіона Загороднього, а також в урочищі Чорний Ворон біля села Розумівка, с. Бірках Олександрівського району Кіровоградської області та на станції Фундукліївка, де в 1917 – 1920-х рр. активно діяли отамани.
Влітку 2008 р. зйомки продовжилися в с. Гусакове Звенигородського району Черкаської області, де в березні 1917 року відродилося Вільне козацтво, с. Хлипнівка, Звенигородці та на станції ім. Тараса Шевченка (раніше ст. Бобринська), де вільні козаки на початку 1918 року розгромили 8-му російську армію. Тут мало не був захоплений у полон) командант російських військ в Україні Михайло Муравйов.
У вересні 2008 р. завершальні зйомки пройшли в Києві, Обухові, Трипіллі та Халеп’ї. Фільм знімали оператори Павло Кучеренко, Максим Маковей, Володимир Трачук, Євген Рожко та Михайло Полюга. Музику для фільму написали Ярослав Одрин та Володимир Губа. Текст читали Олександр Ігнатуша, Наталія Калантарова та Андрій Данильченко. Пісні виконував кобзар Тарас Силенко.
У фільмі використано матеріали Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”, Національного історико-культурного заповідника “Хортиця”, Звенигородського районного краєзнавчого музею ім. Тараса Шевченка, музею історії Шевченківського залізничного вузла Одеської залізниці, Меморіального будинку-музею Д. Яворницького, Смілянського міського краєзнавчого музею, Кам’янського районного історичного музею, Національного історичного музею, Національного музею гетьманства, Нікопольського краєзнавчого музею, Обухівського краєзнавчого музею, музею історії Богуславщини, фотодокументи та картини із приватних архівів Михайла Іванченка та Романа Коваля, а також уривки з фільмів “ПКП” (1926) ; “Земля”, “Звенигора”, “Щорс” (режисер Олександр Довженко), “Жовтень” (режисер Сергій Ейзенштейн), “Богдан Хмельницький” (режисер Ігор Савченко), “Козацьке коло” (“Укртелефільм).
Науковий консультант – к. і. н. Костянтин Завальнюк, керівник проекту – Віктор Дерюгін. Виробництво – Національна компанія України, 2009 рік.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ