Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Ось такі “фашисти”!


Коли німці в 1941-му прийшли в село, то колгосп у Ліщинці як підприємство не розпустили – щоб простіше було збирати урожай для забезпечення армії. Проте і людям роздали землю. Катерина Дідковська казала, що їм дали 4 га землі, а восени привезли стільки пшениці, що її не було де зберігати, тому довелося просто висипати її посеред хати.
Катерині Дідковській було 13, вона вже ходила на ферму, допомагала доглядати корів. Робота була чітко регламентована. Старшим на фермі був місцевий житель, який і за комуністів, і за німців намагався вислужитися. Одного разу він зібрав жінок, сказав, що після того, як вони подоять корів, мають ще гнати їх на пасовисько. Жінки обурилися, казали, що їм треба додому дітей нагодувати. “Тоді я доповім управляючому, що ви не хочете працювати”, – сказав дядько.
І ось на ферму бричкою приїхав німець із жінкою-перекладачкою. Усі дуже перелякалися, думали, що їх постріляють, а мала Катерина з переляку залізла під коров’ячий жолоб.
Німець поцікавився, чому жінки не хочуть працювати. Ті відповіли, що не проти, але після того, як вони подоїли і помили корів, хотіли піти додому нагодувати дітей, а їх змушують пасти корів.
Німець сказав старшому, що жінки свою роботу виконали, тепер вони вільні, а пасти корів мають лише чоловіки і обов’язково на конях. Перепитав, чи той зрозумів.
Коли жінки побачили, що їх ніхто не збирається карати, давай просити німця виписати по маленькому поросяті – свиноферма була в сусідньому селі. Німець тут же виписав жінкам накладні на поросят.
Мала Катерина, що з-під жолоба за всім спостерігала, вилізла і собі попросила порося.
Німець здивовано перепитав у жінок, хто це така. Вони сказали, що ця дівчинка їм допомагає доглядати корів. Потім німець подивився на ногу дитини, закутану мішковиною. Запитав, що в неї за болячка (на ногу наступила корова). Потім повів Катерину до своєї брички, витягнув аптечку, обробив рану, забинтував і відправив її додому. Наступного ранку Катеринина мати Наталка разом з іншими жінками пішла в сусіднє село за поросятами. Ось такі “фашисти” були!
Цю історію моя мама, Катерина Трохимівна Фастовець (у дівоцтві Дідковська), розповіла мені перед смертю.

Віктор ФАСТОВЕЦЬ

 

Чекаємо в надії привітати

Триває процес призначення Кіта Дейтона на посаду Посла США в Україні. Його кандидатуру 5 травня висунув президент США Дональд Трамп.
Украй важливо, що під час виступу в Конгресі Дейтон сказав, що підтримує зусилля щодо збільшення допомоги США Україні. Він також сказав, що згоден з оцінками того, що президент Росії Володимир Путін намагається дестабілізувати Україну.
“Україна вже сорок років є частиною мого життя, – продовжив Кіт Дейтон. – У 1970-х я вивчив російську мову і закінчив Інститут з вивчення Радянського Союзу Сухопутних військ США. Я ніколи не забуду свою першу зустріч з українцями та їхньої глибокої гордості за свою історію та культуру, усвідомлення неймовірних страждань, яких завдавали українському народу іноземні держави протягом усієї історії.
Невдовзі після того, як я приєднався до Центру Маршалла, Революція Гідності повернула Україну на перший план моїх дипломатичних обов’язків. Натхнений прагненням до демократії та свободи протестувальників на Майдані, Центр Маршалла розпочав комплексну програму допомоги Україні...
Моя мета на цій посаді (посла в Україні. – Ред.) – досягти припинення агресивних російських дій та проведення необхідних демократичних реформ для утвердження України як сучасної європейської держави та члена НАТО...
США повністю підтримують зусилля України щодо захисту проти російської агресії на Сході. Росія відповідальна за конфлікт, і ми готові працювати з нашими українськими та європейськими партнерами і надалі накладати на Росію політичні та економічні санкції за її дії. Ми прагнемо підтримувати повне відновлення суверенітету України та територіальної цілісності, включаючи припинення порушень Росією міжнародного права в Криму…
Якщо мою кандидату ухвалять, я буду працювати з українським керівництвом, щоб ці реформи залишалися на порядку денному. Мої пріоритети будуть узгоджені з Конгресом та Адміністрацією, але серед них мали б бути справжні реформи Збройних сил України та оборонної промисловості. Мій військовий досвід та теперішня роль старшого радника з питань оборони України дали унікальне розуміння, яке я сподіваюсь використати, щоб допомогти Збройним силам України підвищувати ефективність”.

Наталія СОКИРЧУК, Главком
Від редакції НН. Впевнені, що призначення Кіта Дейтона послом США в Україні підвищить наші шанси вистояти в протистоянні з Росією.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ