29 квітня велика делегація зі Шполянщини здійснила незабутню подорож до Холодного Яру. До святих місць прямували автобусами та власними автівками небайдужі жителі зі Шполи, Товмача, Лебедина, Мар’янівки, Скотаревого, Антонівки та інших населених пунктів району. Було багато молоді.
Поїздку організували активісти громадської організації “Товмацький курінь” на чолі з Дмитром Вовком, Сергієм Ковалем та Анатолієм Козленком. Юних лебединських козаків привезли директори шкіл Лідія та Сергій Осаули.
– Я досі дуже мало знала про Холодний Яр, – розповіла десятикласниця Анастасія Ветушко. – У школі про нього майже нічого не чула. Знаю, що Україна відзначає 100-річчя Української революції, а в подробиці якось мало хто вникає. А тут нас запросили відвідати місця, де колись українці мужньо билися за Україну. Стало цікаво, і я поїхала. Не пошкодувала анітрохи. Холодний Яр сподобався не тільки своєю мальовничістю, а й якоюсь загадковістю. Слухаючи історії про отаманів, сотників, їхні бої, захотілося ще більше дізнатися, прочитати про них, щоб знати й пишатися своїми земляками. Тепер же я й спати не буду, так зачепило...
– У Холодному Яру – благодатна енергетика, втоми не відчуваєш, – доповнила однокласниця Анна Волошина. – Мені дуже сподобалися виступи музичних гуртів та кобзарів.
– Особливо запам’яталося освячення зброї біля Гайдамацького ставу, – сказала Тетяна Сторчак. – Я фотографувала це дійство і раптом, слідом за воїнами, повторила Молитву українського націоналіста. Ця клятва аж до сліз мене пройняла! Бачила їхні очі – вони такі безстрашні! Дізналася і про козаків-характерників – це справді дуже цікаво! Ми побували на місці останнього бою Василя Чучупаки, відвідали могилу сотника Івана Компанійця в Мотрониному монастирі… Виявляється, нині в монастирі панує московська церква... А взагалі ця подорож стала як доповнення до тих знань, котрі ми черпаємо із червневого фесту на Шполянщині – “Товмацький курінь”. Цього року не лише гратимемо у футбол, а більше слухатимемо виступи про історію, згадуватимемо Холодний Яр.
Наталка СТОРЧАК |