| Передплата |
Untitled Document
“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли. Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.
|
| Дружні сайти |
                            |
|
| Дні пам'яті захисників УНР |
19 – 21 березня 2015 р. на Літинщині вшановано борців за волю України
19 березня в м. Літині Вінницької області відбувся похід патріотичної молоді на Старе кладовище до братської могили порубаних червоними катами юнаків, мобілізованих до війська УНР (трагедія сталася у м. Літині 19 березня 1919 р., тоді загинуло понад 500 осіб). Ходу і меморіальний мітинг організував Іван Приймак, писар Козацької сотні ім. Якова Гальчевського. Квіти лягли й на могилу сотника Армії УНР Юрія Скотницького.
20 березня в с. Багринівці Літинського району складено шану Якову Гандзюку, командирові 1-го Українського корпусу (у грудні 1917-го – лютому 1918 р.). Роман Коваль, кобзар Тарас Силенко і краєзнавець Валерій Кривий провели в Багринівській школі урок патріотизму (на зустрічі були присутні 70 школярів). Виступаючи, Роман Коваль сказав: "Полковник Гандзюк у роки Першої світової міг перебувати у штабі, але завжди йшов до бою в першій лаві. Він міг комісуватися, адже мав 9 поранень і важку контузію, але повернувся до війська. Ваш земляк мав залізну волю, рішучий характер і дар впливати на людей. Він не допускав зверхнього ставлення до рядових, був кришталево чесною людиною. Пишайтеся, що ви земляки Якова Гандзюка, творця Українського війська!" Участь у вшануваннях взяли директор Багринівської школи Іван Гусак і Петро Кудрявцев, активний учасник Майдану в Києві.
21 березня в с. Малинівці Літинського району відзначено подвиг полковника Армії УНР Якова Гальчевського та його козацтва. Участь в урочистостях взяли Народний рух України, Історичний клуб "Холодний Яр", Вінницький полк ім. Івана Богуна (отаман Володимир Воловодюк, писар Михайло Рюхов), Школа козацького гарту ім. Данила Нечая з м. Гнівані (отаман Руслан Бегас), голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко, сільський голова Малинівки Олександр Головащенко, члени Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль, Тарас Силенко, Максим Селюзкін, Тарас і Роман Беднарчики, поет Василь Куйбіда, керівник Вінницького крайового козацького об'єднання "Молода подільська січ" Валентина Шпак-Мельник, знаменитий козак Забабаха з Галичини, педагог Валентина Іванішина, голова Літинської районної організації ВО "Свобода" Петро Пліщинський та свободівка Надія Андрікевич, учасник клубу "Повстанець" Віктор Билина, член КУНу Петро Любасюк, к. і. н. Олексій Воронцов, член ОУН (м) Микола Мельник та інші достойники, разом з півсотні осіб.
14-літній козак із с. Балин Микола Камінний прочитав свій вірш пам'яті Якова Гальчевського "Козацька пам'ять":
Він був козак, що цінував Вкраїну,
Тримав в руках правдиву чесноту,
Тому й у бою до господа полинув
Козацьку пам'ять залишив святу.
Після поминального обіду учасники вирушили до Літина, де у Будинку культури відбувся вечір пам'яті захисників УНР за участю вже згаданих осіб, а також Подільського народного університету культури (керівник Наталка Щепілова), краєзнавців Івана Бурлаки і Павла Ткачука, директора Уладівської школи №1 Олександра Масного, вчительки Винниківської школи Наталки Гусак та фольклорного гурту "Ладозвін" (художній керівник Ігор Шуберт). Завершилося свято українського духу відвіданням краєзнавчого музею ім. Устима Кармелюка (директор Віра Ткач).
Щира подяка організаторам вшанувань – голові Літинської районної організації НРУ Валерію Кривому та педагогові з Вінниці Валентині Іванішиній.
У м. Вінниці та с. Багринівці є вулиці Якова Гандзюка. У м. Хмельницькому є вулиця і провулок Якова Гальчевського. На жаль, поки немає вулиць полковника Гальчевського в його рідному селі Малинівці, Літині та Вінниці. Але сільський голова Малинівки Олександр Головащенко та голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко пообіцяли все зробити, щоб легендарного воїна було вшановано на його батьківщині.
Будемо сподіватися!
Прес-служба Історичного клубу "Холодний Яр"
|
|
| Подяка |
Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”! Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!
Людмила АНДРУСИШИН – 300 грн.
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 340 грн
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Михайло КОВАЛЬ (Черкащина) – 2000 грн
Сергій ТЕЛЯТНИК (м. Первомайськ) – 2000 грн
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 3000 грн.
Передплачуйте газету “Незборима нація”
Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!
|
|