Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


Шляхи Миколи Владзімірського


Микола Владзімірський, редактор газети “Слово Севастополя” і творець порталу “Українське життя в Севастополі”, напередодні 60-ліття через загрозу для свого життя змушений був покинути Севастополь та виїхати на рідний Донбас, але й там місця не загрів… Свій ювілей відзначав 22 травня у Києві, у вузькому колі приятелів і друзів.
5 років, вітаючи Миколу з 55-літтям, я писав: “Працювати на Україну в Галичині й в Криму – це дві великі різниці. В Галичині творити державу комфортно і безпечно. Ще й похвалять добрі люди, допоможуть. Творити Українську державу в Криму, зокрема в Севастополі, – і некомфортно, і небезпечно. Тут мало хто допоможе, швидше навпаки. Тому багато українців у Криму не виявляють публічно своїх симпатій до України – бо це може бути боляче. Коли ж людина відважно б’ється за Україну в Севастополі, це викликає радісне здивування і велику повагу. За Україну в Севастополі вже який рік б’ється, як лев, Микола Владзімірський. За кулю він обрав слово, за поле битви ­– Інтернет. У час високих технологій саме тут вирує гостра боротьба за волю України. Наша держава на інформаційному полі програє битву за битвою. Але є люди, які з цим не змирилися. Вони не тільки активно творять міцні редути на шляху інформаційної агресії Росії, а ще й атакують її, викриваючи підступні плани, відвойовуючи Інтернет-простір, який мусить стати для нас рідним”.
Але знову неправда перемагає, і Микола мусив покинути рідний дім на березі моря, родину, друзів, бібліотеку, середовище, пристосоване для його активної діяльності за Україну. Причини всіх зрозуміла: російська окупація Севастополя і Криму.
Усе ж рук він не опустив. Знайшов кутик у добрих людей, знайшов роботу. Продовжує утримувати портал “Українське життя в Севастополі” (http://ukrlife.org), середньодобове відвідування сайтів якого сьогодні сягає 18 тисяч користувачів (!). Одночасно адмініструє сайти газет “Незборима нація”, “Кримська світлиця”, “Наша Віра”, збірку української та всесвітньої мудрості “Афоризми”, музею Лесі Українки в Ялті та інші цікаві українськомовні ресурси. Щоправда, вже не проводитиме освітніх конкурсів у школах та гімназіях Севастополя, якими опікувався впродовж 19 років.
Одним із найвдаліших своїх проектів ювіляр вважає сайт “Весела Абетка” (http://abetka.ukrlife.org) – перший і найбільший український сайт для дітей. Він став притулком для української дитини, затишним куточком у безмежному океані чужомовної мережі. Одна лише колекція українських віршованих абеток на веб-сторінці сягнула 130 варіантів. А крім того, народні та авторські казки, які можна слухати на комп’ютері, тисячі загадок і приказок, сотні скоромовок, лічилки, дитячі народні ігри, колисанки, усмішки, величезний і повний різних цікавинок розділ “Читанка”.
Отже, член Історичного клубу “Холодний Яр” Микола Владзімірський продовжує боротьбу за Українську державу.
Назву порталу змінювати не збирається, бо попри російську окупацію, каже він, в Севастополі є носії української мови та українського духу, що й засвідчив випускний вечір у севастопольській гімназії №5, коли випускники і педагоги, попри все, вийшли на свято в українських вишиванках.
Мотивацією своєї діяльності Микола називає загострене бажання правди і справедливості, в тому числі й забезпечення відкритого і рівного доступу до знань та інтелектуальних досягнень рідною мовою. Цю рису в нього виплекали його мама Ольга Данилівна, вчителька за фахом, та Шевченків “Кобзар”, який Микола читав ще в дитинстві у рідній Мар’їнці, на Донеччині…

  


Шевченкове слово спонувало на боротьбу мільйони українців, і у рік 200-ліття від дня народження Кобзаря воно знову кличе відстояти честь нашого народу. Зерна праці українських діячів проростають. Це засвідчує величезний вибух патріотизму серед російськомовних громадян України. Ненависть до гнобительки Росії переповнює мільйони українських та кримсько-татарських сердець і сердець наших друзів у всьому світі. Росія обов’язково розвалиться, і Крим – віримо! – повернеться до України. З нею він складає природнє географічне й соціокультурне ціле. У квітні 1918 року це рішуче довели запорожці Петра Болбочана та місцеве населення – кримські татари, українці і росіяни, які оваціями зустрічало українське військо. Віримо, що сучасне наше вояцтво не осоромить синьо-жовтого прапора!

Слава Україні, слава українцям, які продовжують боротьбу за історичну справедливість, і серед них – Миколі Владзімірському.
Довгих літ, друже Миколо, і нових обширів праці для України!

Від імені Історичного клубу “Холодний Яр” та редакції газети “Незборима нація”
Роман КОВАЛЬІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Сергій ВАСИЛЕНКО (Січеславщина) – 100 грн.
Анатолій ЛИТВИНЕНКО – 500 грн.
Надія ОМЕЛЯН (Львів) – 500 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ