Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2024 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


Збудуймо пам’ятник Михайлові Гаврилку!


Письменник Роман Коваль і кобзар Тарас Силенко провели низку зустрічей у Галичині.

Мета: активізувати збір коштів на пам’ятник Михайлові Гаврилку для Болехова В українську історію Михайло Гаврилко увійшов як скульптор, художник та організатор війська – Українських січових стрільців, Сірої дивізії Армії УНР та повстансько-партизанських загонів. Хоч він родом з Полтавщини, але саме в Болехові розквітнув його творчий геній: напередодні Першої світової він творив тут свою Шевченкіану, а в лавах УСС 1915 року звільняв місто від російського війська. Пам’ятник Михайлові Гаврилку створив львівський скульптор Василь Ярич.
Презентації фільму та нових видань Історичного клубу “Холодний Яр” відбулися 11 липня 2013 р. у Сколе, 12 липня у Болехові та Моршині, 14 липня в Богородчанах та в селі Дзвиняч Богородчанського району, 15 липня в Городенці, а 16 липня у Стрию.
13 липня гості з Києва побували в таборі “Яворина” (урочище “Розтоки” поблизу села Липа Долинського району Івано-Франківської області), де проходило традиційне свято в честь героїв старшинської школи УПА “Олені” та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника-“Роберта”. Того ж дня Роман Коваль і Тарас Силенко вшанували провідника ОУН у Краю Зеновія Красівського в його родинному селі Витвиця (Долинський район).
У вечорах пам’яті взяли участь геніальний музика, заслужений артист України Мирон Блощичак, скульптор Василь Ярич – творець пам’ятника королю Данилові Галицькому у Львові, художник-постановник Львівської опери Михайло Риндзак, професор Василь Шендеровський, заступник болехівського міського голови Ігор Герецький, депутат Івано-Франківської ради Ярослава Гоголь, голова Сколівського товариства “Бойківщина” Теодор Витвицький, лікар Ярослав Абрагамович (онук Михайла Гаврилка) та багато інших визначних особистостей.
Окрім документального фільму “Стеком і шаблею” (оператор і режисер Володимир Бондаренко), Роман Коваль представив нові книжки Історичного клубу “Холодний Яр”, а саме “Історію України-Русі” Миколи Аркаса (2013), збірку новел “Чорний Ворон: п’ять біографій” (2013), цьогорічні перевидання “Холодного Яру” Юрія Горліса-Горського та “Івана Ремболовича”.
Щира подяка організаторам – голові Болехівської міської організації Союзу українок Ларисі Дармохвал, передплатникам газети “Незборима нація” Тарасові Конечному, Миколі Клепуцу та Володимиру Заньковському, депутатові Львівської обласної ради Богданові Сидораку, просвітянкам Елеонорі Шиян і Любі Хомчак, редакторові городенківської газети “Край” Ігорю Терлецькому, голові Стрийської міськрайонної організації ВО “Свобода” Мар’янові Берездецькому, голові Сколівської районної державної адміністрації Михайлові Гнатишину, його заступникові Володимиру Крушельницькому та членові Історичного клубу “Холодний Яр” Петрові Билині!
Слід сказати, що пам’ятник полтавцю Михайлові Гаврилку будують галичани та кияни, а земляки Гаврилка врівноважено спостерігають, чи ж вийде. Без їхньої допомоги вже зібрано 200000 грн., але треба ще стільки ж, – щоб “одягнути” пам’ятник у бронзу.
Болехівська міська організація Союзу українок та Історичний клуб “Холодний Яр закликають небайдужих українців допомогти воздвигнути пам’ятник видатному скульптору, авторові першої Шевченкіани, борцеві за волю України Михайлові Гаврилку.
Надсилайте кошти на таку адресу: Івано-Франківське управління АТ “Ощадбанк” МФО 336503 код 09336500 р/р 29097134, 10008/0161 – 10008/0168, особовий рахунок 26205000467207, Гавц-Дармохвал Лариса Володимирівна, транзитний Болехів на пам’ятник Михайлові Гаврилку.
Михайло Гаврилко творив добрі справи на Полтавщині, Чернігівщині, Буковині, Волині, Закарпатті, в Києві і Галичині. Він – символ соборності України. Побудуємо ж йому пам’ятник разом!

Історичний клуб “Холодний Яр”

На світлині
Промовляє Вікторія Латик, учениця 7-го класу болехівської ЗОШ №2.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Петро БРИНЯК – 200 грн
Любомир СВІТЕНКО (Львівщина) – 300 грн
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 350 грн
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн
Володимир ЧЕРНИШ – 1570 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 3000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ