Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2024 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


Вшановано Павла Гарячого


29 березня у Кременецькій міській бібліотеці ім. Юліуша Словацького Роман Коваль і кобзар Тарас Силенко презентували фільм “Стеком і шаблею” і книгу “Кармелюки”, в якій розповідається про сотника Кармелюцького куреня Армії УНР Павла Гарячого, який у травні 1919 року звільняв Кременець та кременецькі села Катеринівка і Матвіївці від більшовиків, а в 1942 – 1943 рр. був заступником директора лісотехнічної школи села Білокриниця, що неподалік Кременця. Він викладав не тільки лісництво, а й тактику бою та оборони. Павло Гарячий залишив по собі добру пам’ять, зокрема про нього із вдячністю згадували учасники Визвольних змагань 1940-х – 1950-х рр. Микола Чорнобай, Василь Михальчук, Анатолій Грицаюк та Всеволод Савчук. Чи не всі вихованці сотника Гарячого пішли в УПА.
16 червня 2003 р. з ініціативи викладача історії лісотехнічного коледжу Валентина Мазурка та Василя Олійника на стіні центрального корпусу було відкрито меморіальну дошку Павлові Гарячому. У відкритті взяли участь директор коледжу Степан Іваницький, заступник директора Микола Ляховець, учасник Визвольних змагань Анатолій Грицаюк-“Цьвах”. Освятив пам’ятну дошку отець Микола, настоятель храму УПЦ Київського Патріархату села Білокриниця.
13 січня цього року виповнилося 120 років від дня народження Павла Гарячого. На жаль, громадськість промовчала цей ювілей, як і 70-ту річницю смерті героя – 23 лютого 1943 року німці розстріляли Павла Гарячого на подвір’ї кременецької тюрми. І все ж, хоч із запізненням, але завдяки Історичному клубові “Холодний Яр” Павла Гарячого та його побратимів вшановано.
Повертаючись із тернопільського турне містами Гусятин, Заліщики, Борщів та Чортків, Роман Коваль 1 квітня знову заїхав до Кременця, де разом з Тарасом Силенком провів виховний урок із сотнею студентів лісотехнічного коледжу, розказавши про Визвольні традиції, які колись плекали в цьому навчальному заході, зокрема і про Павла Гарячого, який виховав цілу плеяду борців, які в лавах ОУН і УПА продовжили змаг за Українську державу. Допомогли гостям краєзнавець Василь Олійник, депутат Тернопільської міської ради Сергій Сімчук, директор коледжу Микола Ляховець та його заступники Людмила Онищук й Ельхам Керімов.
Обличчя студентів і викладачів виказували, що письменник і кобзар віднайшли ключі до їхніх душ. Тож не дивно, що присутні одноголосно проголосували за пропозицію Романа Коваля звернутися до міського голови Кременця з проханням назвати одну з вулиць у новому мікрорайоні іменем Павла Гарячого. Одноголосно підтримали вони й пропозицію голови Кременецької РДА у 2005 – 2010 рр. Василя Олійника звернутися з такою ж пропозицією й до виконавчого комітету сільської ради с. Білокриниця.
Роман Коваль, Василь Олійник, Петро Билина і Тарас Силенко вшанували героя хвилиною мовчання в колишній кременецькій тюрмі, на подвір’ї якої він загинув. Василь Олійник розповів, що Павло Гарячий боровся до останнього – вихопив у німця автомат, але осічка вирішила долю героя.
Слід сказати, що під час презентації фільму “Стеком і шаблею” 30 березня в кінотеатрі ім. Тараса Шевченка в м. Гусятині міський голова Михайло Савчук пообіцяв відгукнутися на прохання Роман Коваля і назвати одну з вулиць у новому мікрорайоні Гусятина іменем Михайла Гаврилка.
Організаторами презентацій фільму “Стеком і шаблею” та книг Романа Коваля у Кременці, Гусятині, Заліщиках, Борщеві та Чорткові виступили громадське об’єднання “Зарваницька ініціатива”, Історичний клуб “Холодний Яр” та Всеукраїнський комітет захисту української мови. Вів презентації депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна, який найбільше доклав зусиль, щоб його земляки відкрили для себе нові сторінки історії Визвольної боротьби.

Петро БИЛИНАІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Петро БРИНЯК – 200 грн
Любомир СВІТЕНКО (Львівщина) – 300 грн
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 350 грн
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн
Володимир ЧЕРНИШ – 1570 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 3000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ