Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Орестові Абрагамовичу – 65 років!


Онук видатного скульптора Михайла Гаврилка Орест Абрагамович досягнув найвищих висот у своєму фахові: доктор медичних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України. 13 листопада він у родинному колі святкуватиме своє 65-ліття. Вітаючи дорогу нам людину, подаємо його коротку біографію

Народився Орест Абрагамович 13 листопада 1947 р. у Львові в родині медиків Надії-Оксани (в дівоцтві Гаврилко) та Євстахія-Богдана Абрагамовичів.
1971 року Орест Абрагамович закінчив лікувальний факультет Львівського державного університету, а вже наступного року очолив підрозділ Всесоюзного базового санаторію “Каштан”, де організував відділ функціональної діагностики хвороб травної системи, що дозволило істотно поліпшити діагностично-лікувальний процес, ранню діагностику раку. 1975 року Орест Абрагамович створив і очолив аналогічний відділ на курорті “Моршин”.
1982 року він захистив кандидатську дисертацію. З 1982 р. Орест Абрагамович – асистент кафедри шпитальної терапії ЛНМІ, а з 1989 р. – доцент цієї ж кафедри. У 1995 р. він захистив докторську дисертацію, впровадження висновків якої в Україні та за її межами дозволило допомогти сотням тисяч хворих з ускладненнями (у віддалені терміни) після резекції шлунка. В тому ж році Орест Абрагамович очолив кафедру внутрішньої медицини №1 Львівського національного університету ім. Данила Галицького, якою керує досі. З 2003 р. він – професор, а від 2007 р. – організатор і очільник Львівського гепатологічного центру.
За 30 років роботи у ЛНМУ Орест Абрагамович проконсультував близько 80000 хворих з ураженнями внутрішніх органів. Щорічно з колективом кафедри готував на 4 – 6 курсах до практичної роботи по 500 – 540 студентів (майже 14500 студентів). За цей період випустив близько 6500 студентів, більшість з яких згодом стали лікарями різних спеціальностей.
2007 року Ореста Абрагамовича обрано дійсним академіком Академії вищої освіти України. Під його керівництвом підготовлено 11 кандидатських дисертацій, з яких 8 вже отримали підтвердження президії ВАК.
До кола наукових інтересів талановитого лікаря належать вирішення проблем гастроентерології, ревматології, кардіології, професійних хвороб, курортології. Він є автором та співавтором 505 наукових праць, опублікованих у вітчизняних та закордонних виданнях, з яких 2 монографії, 5 посібників, низка довідників для лікарів практичної охорони здоров’я, 4 інформаційних листки, 12 патентів на корисну модель із діагностики та лікування уражень внутрішніх органів. З 1999 р. він проходив стажування у провідних клініках США, Канади та Західної Європи.
Орест Абрагамович – лікар вищої категорії за спеціальністю “внутрішні хвороби”, висококваліфікований інтерніст, ендоскопіст, гастроентеролог, профпатолог, курортолог, авторитетний педагог, учений, відомий своїми науковими працями та впровадженнями в практичну охорону здоров’я населення. Він член лікарської комісії НТШ, член Всеукраїнського лікарського товариства, співголова Львівського обласного товариства терапевтів (з 2007 р.), віце-президент обласної Асоціації гастроентеролоґів та гепатологів, президент Львівського обласного благодійного фонду “Надія нації” (з 1995 р.). 2011 року Орест Абрагамович став членом Історичного клубу “Холодний Яр”, допоміг видати книжку Романа Коваля “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею” (два видання). Величезна його роль і у створенні фільму “Стеком і шаблею”.
Орест Абрагамович – дієвий український державник. Він здобув заслужений авторитет і пошану серед студентів, пацієнтів, колективу університету, медичної спільноти та діячів культури. Орест Абрагамович – чуйний лікар, добрий і щедрий товариш, принципова і водночас делікатна людина. Він гідний нащадок свого великого діла – воїна і митця Михайла Гаврилка. Переконаний, що Михайло Гаврилко пишався би своїм онуком.
Дорогий пане Оресте, довгих Вам літ, наповнених творчими удачами, рятуванням людських життів та особистого щастя.

Від імені Історичного клубу “Холодний Яр”
та редакції газети “Незборима нація”
Роман КОВАЛЬІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ