Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


“Художник земних і космічних світил”


11 травня рівненська інтелігенція вітала із 60-річчям та 35-річчям творчої діяльності відомого до­слідника української міфології, краєзнав­ця, художника та видавця Валерія Войтовича. З цієї нагоди в мистецькій залі Рівненської обласної бібліоте­ки для юнацтва відбувся творчий вечір. Привітати ювіляра завітали друзі, однодумці, журналісти. Було сказано багато хороших і щирих побажань від проректора Національного університету “Острозька академія” Петра Кралюка, директора культурно-археологічного центру “Пересопниця” Миколи Федоришина, начальника обласного управління освіти й науки Рівненської облдержадміністрації Івана Вєтрова, заслуженого артиста України Олексія Заворотнього та багатьох інших.
Відомим загалу Валерій Войтович став у 2002 році, коли побачила світ його 700-сторінкова “Українська міфологія”  – хоча до її появи вже вийшли книги “Український гороскоп”, “Молитва до Дажбога”, “Сокіл-Род. Легенди і міфи стародавніх українців”, “Храм: Істо­ричні церковні пам’ятки м. Рівне та його околиць”, комплекти листівок “Гетьмани України” та “Гомери України”. Саме завдяки “Українській міфології” ба­гато хто усвідомив, що, попри намагання Росії асимілювати українців, наша нація зберегла автентичність та ідентичність.
Автор на досягнутому не зупинився – одна за одною побачили нові товстенні книги – “Міфи та легенди давньої України”, тритомник “Ан­тологія українського міфу”, “Генеалогія богів давньої України”. Валерій Войтович опрацював тонни літера­тури, щоб наблизити сучасників до зашифрованого предками пласту культу­ри, підняти завісу незвіданого.
Приємно здивували читача книги “Коляда. Дитячі щедрівки, колядки та засівалки”, “Амазонка. Богиня-Діва-Воїн”, які разом з “Генеалогією богів давньої України” увійшли до “100 кращих книг України 2008 року”.
Написав Валерій Войтович і книгу про свою малу батьківщи­ну – Степань, адже саме там, як губка, вбирав у себе пра­давню історію краю, заглиблювався у його минуле. Так з’явилися книги “Степань моя мила” та “Степанський край. Історія та культура”. Досліджуючи літописні дже­рела, Войтович наштовхнувся на згадки і про Пересопницю – давній княжий град. І знову нова книга! Назвав її “Пересопниця. Рівненський край: історія та культура”.
Заслужений журналіст України Георгій Сербін у той день презентував книжку про Валерія Войтовича – “Художник земних і космічних світил”. Георгій Сербін сказав: “Валерій Войтович – це наше волинсько-поліське диво, гордість і слава Рівненщини, яка житиме у віках”. Дивовижною є працездатність Валерія Войтовича. Він виконав такий обсяг роботи, який по сназі Академії наук!
Відтепер груди ювіляра прикрашатиме почесна від­знака Рівненської обласної ради, яку вручив керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради Микола Яцюк.
Що ж до планів Валерія Войтовича, то сьогодні він більше часу приділяє малюванню. Він пише та ілюструє книгу “Популярна українська міфологія” у 2-х томах, а ще готує солідне академічне видання “Купало” і “Колядки та щедрівки”.
– Те, що я зробив, – говорить Валерій Войто­вич, – це краплиночка! Треба більше і наполегливіше працювати, відроджувати духовні джерела українсько­го народу, відшукувати, підіймати, досліджувати націо­нальний пласт.

Ольга ШАХРАЙ
Рівне

На світлині – Валерій Войтович біля дуба Максима Залізняка.
Холодний Яр. 2006 р.
Світлина Володимира Захарука. Публікується вперше.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ