Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Героїв і мучеників пам’ятають


Вийшов друком випуск №3 бюлетеня Меморіального музею Кирила Стеценка в селі Веприк. У ньому – матеріали, які розповідають про подвижницьку діяльність священика-композитора Кирила Стеценка, його боротьбу за українську культуру і церкву. Старший науковий співробітник Музею Кирила Стеценка Володимир Дросенко, ґрунтуючись на архівних матеріалах, висвітлює участь веприківців у боротьбі за незалежну Україну та винищення їх Голодомором і репресіями.
Кирило Стеценко прийняв сан священика в селі Веприк у грудні 1921 р. на прохання парафіян, які бажали слухати службу Божу рідною мовою. Вже в березні-квітні 1921 року до Всеукраїнської православної церковної ради надходять листи від громад із сіл Пологи, Вінницькі Стави, Паляниченці, Кищенці, Мазепинці, Чорногородка та села Лебединці Бердичівського повіту із проханням надіслати українського священика – селяни розуміли, що Україні потрібна незалежна українська церква.
Володимир Дросенко зазначає, що міцні, здорові, розсудливі сільські хлопці під час Першої світової війни закінчували школи прапорщиків, отримували офіцерські звання, а згодом організовували людей у боротьбі за незалежну Україну. Були серед них і шкільні вчителі. Наприклад, у 1937 р. НВКД арештував учителів Тодося Репалюка і Йосипа Сиваченка, які служили в Армії УНР, були сотниками повстанських загонів отаманів Ковалюка і Рогатюка, “захищали власні домівки від бандитів усіх мастей, які грабували населення (це загони, які провадили політику “військового комунізму”, радянська міліція і звичайні бандити”. 4 грудня 1937 р. трійка засудила обох до розстрілу. Вирок виконано 15 грудня 1937 року.
Двоє українців – Михайло Янушевський із села Борова і Микола Лесь із с. Велика Мотовилівка – були засуджені до розстрілу у сфабрикованій справі “польської організації військової”.
На початку 1933 р. органи ҐПУ сфабрикували справу “Борці”. Провокаційну роботу тут виконав священик Авксентій Даниленко. Він з’явився у Веприку пізньої осені 1920 року, одружився з Ганною Карасевич, увійшов у довіру до односельців і 23 січня 1933 р. дав широкі свідчення про свідомих українців села, їхні зв’язки з отаманами Феодосієм Богатиренком та Іваном Гайовим-Грисюком. Даниленко свого часу співпрацював із Мордалевичем (був сексотом вже тоді. – Ред.). З ініціативи Даниленка у Веприку було створено підпільну організацію, до якої увійшли Михайло Неграш, Михайло Макаренко, Сергій Цибуленко, Віра Кутняк. Підпільники розклеювали по селах листівки. Також зібрали і передали отаману Гайовому 8 пудів жита, пуд сала і пуд масла, лікували пораненого повстанця. Михайло Макаренко підковував коней, ремонтував обрізи і вози для повстанців. Після арешту Гайового і зникнення із Веприка Даниленка ця організація розпалася. Після повернення Даниленка вона відновилась. Але незабаром підпільники здогадались, що Авксентій Даниленко – агент ҐПУ. Проте на той час провокатор уже мав широку інформацію про настрої веприківців, яку й було використано для винищення національно свідомих українців.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ