Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне меню



Пошук




Архів газети

  Архів за 2024 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.



Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


“Вовча зграя” борців за Україну


“Вовча зграя” борців за Україну

1 листопада 1995 р. народився Дмитро Коцюбайло (“Да Вінчі”). До вашої уваги передмова Романа Коваля до книги “Кодекс Да Вінчі”, яка вийшла у Видавництві Марка Мельника.

Дмитро Савченко назвав “Да Вінчі” “палаючим пасіонарієм”, “стовпом сучасного націоналізму”. Я б уточнив – войовничого націоналізму, агресивно-радісного, усміхненого і веселого, який рішуче розчищає будівельний майданчик Української держави від російського сміття.
Український націоналізм із книжного, словесного, декларативного знову перетворився на націоналізм войовничий, животворчий. І насамперед завдяки таким, як Дмитро Коцюбайло, Тарас Бобанич-“Хаммер”, Олег Куцин та Андрій Жованик, які невдовзі по смерті зійшлися всі в Холодному Яру – на Пантеоні героїв.
Колись ці хлопці брали участь у вшануванні холодноярських героїв, тепер інші збираються в Холодному Яру, щоб ушанувати їх.
Правнук вояка УПА Дмитро Коцюбайло прийшов у світ 1 листопада 1995 року. За кілька днів перед його народженням, 28 жовтня, ми провели перше вшанування героїв Холодного Яру – поставили меморіальний знак на місці останнього бою Василя Чучупака. Останній бій Дмитра буде через 27 років… А перше козацьке хрещення Дмитро пройшов під час Революції гідності – у вуличних боях грудня 2013 р. в Києві в лавах “Правого сектору”.
Коли російські війська почали анексувати Крим, Дмитро пішов до війська. Було йому 18 років. Уже у 2014-му юнак став командиром відділення з десяти осіб. У с. Пісках під Донецьким аеропортом дістав важке поранення. Повернувшись після лікування, став командиром взводу, а в січні 2015 р., маючи 19 літ, прийняв роту 5-го батальйону ДУК “Правий сектор”.
Майже 9 років Дмитро воював на Сході України. Брав участь у звільненні Карлівки, Пісків, Авдіївки, в лютих боях під Степанівкою, Савур-могилою, Старогнатівкою, у кривавих сутичках у районі Білої Кам’янки, на Світлодарській дузі, у другій битві за Авдіївку…
2022 року, під час широкомасштабного вторгнення кацапської орди, підрозділ “Да Вінчі” боронив Київ, Харків, Сумщину, Чернігівщину, знову Донеччину. А тоді ще й Запорізьку область – “вовки” взяли участь у важких боях за м. Пологи, на підступах до Гуляйполя та Оріхова. Тоді горіло скрізь… І “пожежну команду” “Да Вінчі” перекинули на Київщину та Чернігівщину, де “вовки” взяли участь у звільненні Нового Бикова й Басані. Не обійшлося без них і в боях за Нововоронцівку та Осокорівку, що на Херсонщині. Відчули силу підрозділу “Да Вінчі” й на Слобожанщині…
Воював Дмитро Коцюбайло також в околицях Лисичанська, Сіверська, Святогірська, Богородичного, Тетянівки, Клинового, Серебрянки, Берестового, Покровського, Бахмута, Білогорівки, Балаклії… Бив кацапню в Куп’янському, Борівському та Ізюмському районах Харківщини.
Уславився він і на чолі 1-го механізованого батальйону 67-ї Окремої механізованої бригади, створеної на базі підрозділів ДУК ПС. Незабутні звитяги “Да Вінчі” в районі Серебрянського лісу неподалік Кремінної на Луганщині. Кінець зими 2023 р. “вовча зграя” на чолі зі своїм отаманом билася на Лиманщині. А на початку березня командування перекинуло підрозділ на оборону “дороги життя” Часів Яр – Бахмут…
Дмитро планував воювати, поки Україна не поверне всі окуповані території. “Мені болить за Україну, – казав він. – Я хочу для неї перемоги”.
У 2017 р. “Да Вінчі” нагородили орденом “Народний Герой України”, а 30 листопада 2021 р. Президент України урочисто, у стінах Верховної Ради вручив Дмитрові Коцюбайлу “Золоту Зірку” Героя України.
Прийнявши найвищу державну нагороду, Дмитро сказав: “Для мене ця нагорода насамперед – моїх побратимів. Бійців, які всі 8 років вірили в мене, у нашу перемогу. Хлопців, які загинули, були поранені”.
Дмитро з дитинства мріяв стати художником – навчався в художньому ліцеї. А став Героєм України. Зауважте – не бувши кадровим військовим. Перше військове звання (молодший лейтенант) дістав у 2022 році, коли вже був легендою.
Ми познайомилися 27 квітня 2018 р. в Медведівці. “Правий сектор” приїхав на вшанування раніше на день, у п’ятницю. Тоді біля пам’ятника Максимові Залізняку я подарував Дмитрові свою книгу “Сто історій Визвольної війни”. Він мовчки чекав, поки я виймав книгу з багажника, поки підписував її. Емоцій особливих не виказував. Тоді більше говорив я.
На ранок 28 квітня, у суботу, у Медведівці відбулося урочисте відкриття 23-х Всеукраїнських вшанувань героїв Холодного Яру, присвячених 100-літтю Української революції та 250-літтю Коліївщини. Після покладання квітів до пам’ятника Максимові Залізняку, в якому взяв участь і Дмитро, я відкрив урочистості. Невдовзі надав йому слово. Він виступав від “Правого сектора” – співорганізатора вшанування.
Говорив “Да Вінчі” якось невиразно, не зовсім у мікрофон. Хотілось підійти і дати пораду: якщо можна, друже, трошки голосніше, люди ж не чують… Водночас я розумів: оце і є правда життя. Реальний герой – це не блискучий трибун, який захоплює слухачів і словом, і мімікою, і жестикуляцією. Ось такий “Да Вінчі” в цивільному житті: скромний і трохи невпевнений. Це ж не в бою, де все ясно і без слів. Його стихією був фронт, війна. Тут він почувався як риба у воді. Саме тут він був “упевнений і переконливий” (вислів Сергія Жадана).
Ще Сергій Жадан зауважив, що Дмитро “з нами – музикантами, письменниками, волонтерами – був доволі стриманий (…) Перед чужими він закривався й поводився трішки як підліток – недовірливо й надміру скромно. Ну й дякував завжди. Це було особливо незручно – дякувати хотілося саме йому, за все, що він робить, за його крутість і затятість”.
Про його затятість і любов до війни свідчить те, що на початок 2017 р. він уже здійснив близько тисячі пострілів з ПТРК (з інтерв’ю Михайлові Ухману), і не на навчальному полігоні, а по москалях. Цікаво, скільки він їх знищив…
Дивовижно, але “Да Вінчі” не мав військової освіти. Навчався лише на двотижневих курсах у Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського влітку 2022 року.
– Звідки в тебе такі знання, розуміння, як має стріляти танк, під яким кутом? – запитав у “Да Вінчі” у 2017 р. журналіст Михайло Ухман.
– Я не вчився цього, воно все якось само виходило, інтуїтивно, і жодного разу в мене не було промаху, – відповів Дмитро. – Тільки раз мені заборонили виїжджати стріляти – коли я хотів вискочити на саму розв’язку і впритул знищити з танка позиції москалів. У всіх інших виїздах я сидів на башті танка, керував діями хлопців. Такі дії мотивували екіпаж танка, вони бачили, що в будь-який час я можу загинути, але все одно їду з ними. На позиціях навіть почали ходити чутки, що я п’яним виїжджаю стріляти або під дією наркотиків, – інакше ніхто не міг пояснити мою мотивацію.
Оця безмежна хоробрість і створила “Да Вінчі” репутацію. Його всі поважали, всі говорили про нього з повагою.
Дмитро Коцюбайло був воїном від Бога.
То який же кодекс “Да Вінчі”?
Це 10 заповідей, 12 прикмет і 44 правила життя українського націоналіста.
І Молитва українського націоналіста:

Україно, Свята Мати Героїв, зійди до серця мого,
прилинь бурею вітру кавказького, шумом карпатських ручаїв,
боїв славного Завойовника Батька Хмеля,
тріумфом і гуком гармат Революції,
радісним гомоном Софійських дзвонів.
Нехай в Тобі відроджуся, славою Твоєю опромінюся,
бо Ти все життя моє, бо Ти все щастя моє. (…)
У чинах тих хай знайду я смерть солодку, смерть у муках за Тебе.
І розплинуся в Тобі я, і вічно житиму в Тобі.

І “Україна, Свята Мати Героїв” зійшла до його хороброго серця.
За п’ять років Дмитро повернувся до Холодного Яру: у червні 2023 р. на стежках Максима Залізняка, Тараса Шевченка, братів Чучупаків, Андрія Чорноти, Горліса-Горського – у Холодному Яру, на найвищій його точці, зависочів пам’ятник видатному українському воїнові. Поруч зібралися його побратими – “Хаммер”, Куцин і Жованик. 30 вересня до них приєдналися Юрій “Руф”, Олег Собченко, Юліан Матвійчук і Денис Антіпов. А 22 червня 2024 р. коло шляхетних стало ширшим: Історичний клуб “Холодний Яр” відкрив горельєфи Павлові Наконечному-“Історику”, Олександрові Пастуху-“Доброму”, Олексієві Рубцову-“Солдату” та Вікторові Шарому-“Паланковому”.
Меморіал козакам-добровольцям, який творить Історичний клуб “Холодний Яр”, стає головним святилищем у Холодному Яру. Як і прорікав Дмитро Савченко (у передмові до моєї книги “Побратима мого зачепила куля вражая”), Пантеон у Холодному Яру став “місцем сили всіх правих та священним Олтарем”.
А книга “Кодекс Да Вінчі” посприяє, щоб всенародна любов до Дмитра Коцюбайла переросла в його культ.
І на футболках та в серцях наша молодь носитиме святий лик рідного “Да Вінчі”, а в руках – зброю, з якою не розстанеться, навіть коли ми переможемо історичного ворога.
Ми ніколи не забудемо, що шлях до нашої вікопомної перемоги торували “Да Вінчі” і його дружна “вовча зграя” борців за Українську державу.

Роман КОВАЛЬ, Історичний клуб “Холодний Яр”
Примітка. Горельєфи в Холодному Яру створив земляк “Да Вінчі” з Прикарпаття – Ігор Семак.



Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль



«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Людмила АНДРУСИШИН – 300 грн.
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 340 грн
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Михайло КОВАЛЬ (Черкащина) – 2000 грн
Сергій ТЕЛЯТНИК (м. Первомайськ) – 2000 грн
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 3000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!





03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ