Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Гайдамакам слава!


Наприкінці травня 1768 р. в Холодному Яру вибухнула Коліївщина під проводом Максима Залізняка. Стало вже доброю традицією щороку вшановувати пам’ять славних гайдамаків.
11 червня в Медведівці відбулися спортивні змагання, козацькі забави, конкурси, а в Мельниках на братській могилі козаків полку гайдамаків Холодного Яру, духовних нащадків Максима Залізняка, було відкрито меморіальний знак. На ньому викарбовано прізвища борців за волю України – Петра Токовенка, Прохора Деркача, Руденка і Гаврилка “Полтавця”. Роботу мистецьки виконав Микола Теліженко.
Ведучий вшанувань Богдан Легоняк розповів про трагедію, яка сталася в Мельниках восени 1920 року. Загиблим і нині сущим співав кобзар Тарас Силенко.
Співорганізатор меморіальних заходів Леся Островська надала право відкрити меморіальний знак заступникові голови ВО “Свобода” Юрію Сиротюку та командирові “Карпатської Січі” Олегові Куцину. Освятив пам’ятник і відправив панахиду за полеглими о. Василь Цириль. Аня Жадан з почуттям прочитала поему Тараса Шевченка “Холодний Яр”. Вклонилися ми й Головному отаманові Холодного Яру Василеві Чучупаку, поклали квіти на його могилу та послухали козацьку думу у виконанні Тараса Силенка.
Опівдні делегація повернулася в Медведівку, де в Будинку культури тривав святковий концерт. Співали хор “Козачка” з Чигирина, Ірина Трапезна з Головківки, Назар і Наталія Зінченки з Мельників, тріо бандуристок “Вербена” (Черкаси), гості з Києва – гітаристи Володимир Гонський, Олександр Шматко, кобзар Тарас Силенко і гурт “Горлиця-Арт”. Порадувала показовим виступом дитяча студія “Бойовий гопак” з Черкас.
Під час концерту слово для привітання надали голові Чигиринської районної ради Валентині Аліксєєвець, заступникові голови ВО “Свобода” Юрію Сиротюку та голові ГО “Чигиринська народна рада” Павлові Романенку.
У цей день відбулися й Холодноярські ігри – спортивні змагання учнівської молоді (головний суддя Віктор Савченко), участь в яких узяла учнівська молодь із Медведівки, Головківки, Новоселиці, Мельників, Чигирина, Сміли, Черкас, інших міст і сіл. У кросі перемогу здобули Кароліна Панченко із Медведівки (молодша група), Антон Горніцький із Медведівки та Ірина Косян з Головківки (середня група), Альона Даценко та Вадим Щипка (старша група, обоє з Медведівки).
У перетягуванні канату в різних вікових категоріях перемогли команди Антона Горніцького, Вадима Щипки та Олександра Красовського (всі з Медведівки).
У конкурсі вишиванок перемогу здобули Тарас Силенко (Київ) і Наталя Зінченко (Мельники). Найдовший козацький чуб виявився у черкаського гопаківця Данила, найдовша дівоча коса в Юлії Філенко, а найсмачніший куліш приготували Ірина Філенко та Ніна Андрущенко.
Провадили свято Олександр Бондаренко і Любов Тимченко, озвучення забезпечив Чигиринський районний будинок культури.
Святкові заходи відбулися завдяки членам Історичного клубу “Холодний Яр” Романові Ковалю, Богданові Легоняку та Лесі Островській – господині Музейно-етнографічного комплексу “Дикий хутір”.
Окрім Історичного клубу “Холодний Яр”, фінансову допомогу надали ТОВ “Технокоплекс”, туристичний комплекс “Перший кордон”, приватні підприємці Олександр Нагаєв, Наталія Мамчич, Анатолій Панченко, Юрій Мазур і Людмила Калініченко.
 Велика подяка за сприяння колективові Медведівської середньої школи І – ІІІ ст. ім. Максима Залізняка та Медведівській сільській раді.
Слава Максимові Залізняку! Гайдамакам слава!

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ