Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Вшанування Якова Гальчевського


Вшанування  Якова Гальчевського

>25 березня 2016 р. у Вінницькому інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся вечір пам’яті полковника Армії УНР Якова Орла-Гальчевського, який продовжував збройну боротьбу проти ворогів України до 1943 року.
Відкрив вшанування повстанською піснею “Буде нам з тобою, що згадати” Тарас Силенко, а отаман КТ “Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна” Володимир Воловодюк щиро привітав громаду.
Розповівши про свої дослідження бойового шляху Гальчевського та його творчу спадщину, Роман Коваль представив невідомий рукопис “Думки про волю України”, написаний Гальчевським у 1941 – 1942 рр. на Холмщині. Роман Коваль, зокрема, сказав: “Думки Якова Гальчевського неоднозначні, часом суперечливі, часом надмірно жорсткі, але вони збагачують нашу історіософічну спадщину, спонукають думати та під іншим кутом подивитися на Другу світову війну. Ось уривок з його твору: “Нам потрібно позбутися всіх негативних прикмет, набутих у довгому, недержавному житті. Нам треба здобути нові, творчі прикмети, які знаменують нації здобувачів, а не стояти в маразмі етнографічною масою… Маймо на увазі, що світова історія поставила хрест на могилі багатьох народів, які були безхребетні, роз’єднані всередині, слабі назовні та не хотіли, чи не вміли боротися за своє місце під сонцем”.
“Думки про долю України” – це останнє звернення до свого народу його вірного захисника – подільського отамана, полковника Армії УНР.
Промовляли також упорядник книжки “Яків Гальчевський у документах епохи” кандидат історичних наук Костянтин Завальнюк, кандидат філософських наук Тарас Беднарчик, краєзнавець Віктор Артемюк і студентка 1-го курсу Вінницького педагогічного інституту Марія Донець – усі члени Історичного клубу “Холодний Яр”, а також доктор історичних наук Олексій Струкевич. Цимбаліст Василь Паланюк із Києва виконав “Запорозький марш” Євгена Адамцевича та “Ой у лузі червона калина”.
Наприкінці вечора Роман Коваль розповів про вінничан – козаків і старшин Армії УНР, представивши таким чином книжку “Подєбрадський полк” Армії УНР, яку написав у співпраці з Віктором Моренцем.
26 березня меморіальні заходи продовжилися в родинному селі Якова Гальчевського Малинівці Літинського району біля пам’ятника герою. Крім названих вище осіб, участь у вшануваннях взяли тренери і вихованці школи Козацького гарту ім. Данила Нечая (керівник Руслан Бегас), голова Літинського районного руху  Валерій Кривий (видавець книжки “І нарекли його отаманом Орлом”), краєзнавець із Калинівки Дмитро Левчук, чорні запорожці Роман Боровик, Сергій Павлюченко та Василь Ільчишин. Тарас Силенко виконав пісню про отамана Гальчевського. Вів мітинг Іван Приймак, отаман Літинської козацької сотні ім. Якова Гальчевського.
О 16.00 у Літинському музеї Кармелюка (директор Віра Ткач) відбувся круглий стіл – обговорення рукопису Якова Гальчевського “Думки про волю України”.
Уранці 27 березня козацтво зібралося біля меморіального знаку на пам’ять про подільських партизанів на околиці села Пиківська Слобідка, де народився видатний воїн Онисько Грабарчук, – у Кипоровому Яру, де таборувалися партизани Якова Гальчевського. На меморіальному мітингу виступили Роман Коваль, Тарас Беднарчик, поет Павло Ткачук та Віктор Артемюк, який у Кипоровому Яру сходив стежки Якова Гальчевського та Якова Шепеля.
Після вояцької сальви полеглим учасники вшанування пішли вглиб Кипорового Яру, де на березі ставка відбувся поминальний обід.
Знімальна група телеканалу “Культура” (реж. Олександр Домбровський та оператор В’ячеслав Риков) упродовж трьох днів фіксувала події для документального фільму про Якова Гальчевського.
Організатори: КТ “Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна”, Літинська районна організація НРУ, Історичний клуб “Холодний Яр”, районне товариство “Літинська козацька сотня ім. Якова Гальчевського”, Вінницька міська організація Радикальної партії (Антон Бойдаченко), Літинський музей Устима Кармелюка (директор Віра Ткач)  та Василь Паланюк, який безоплатно возив нашу групу три дні на своєму бусі, оплативши і видатки на бензин.
Щиро подяка всім доброчинцям!

  

 

На світлині – село Малинівка, колись Гута-Літинська. Тут народився великий українець – полковник Армії УНР Яків Гальчевський. 26 березня 2016 р.Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ