Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   
   


Поклали життя за Україну


24 листопада під час виконання бойового завдання загинув командир відділення 6-ї роти 2-го батальйону 93-ї Окремої механізованої бригади Андрій Фігурний. Народився він 10 червня 1979 р. в багатодітній сім’ї. До війська пішов добровольцем. Із 15 січня 2015 р. виконував бойові завдання в селах Водяне, Опитне, Піски. Брав участь у боях за Донецький аеропорт. Загинув під час виконання розвідки під смт Старомихайлівка Маріїнського району Донецької області. 27 листопада кілька сотень тлумачан та мешканців с. Надорожне зустрічали скорботний кортеж із тілом земляка. Люди ставали навколішки, запалювали лампадки, молилися. 27 – 29 листопада в Тлумацькому районі Івано-Франківської області оголошено днями жалоби.

8 грудня у м. Артемівську Донецької області загинув капітан ЗСУ Едуард Рощенко.
Народився він 1963 року. З лютого 2014-го проходив службу у зоні бойових дій. Був помічником командира служби реактивно-артилерійського озброєння 54-ї Окремої механізованої бригади… Поховали героя 14 грудня на Центральному кладовищі. Співчуття рідним та близьким загиблого висловили голова Сумської обласної ради Семен Салатенко, учасник АТО, а також мер міста Олександр Лисенко. Поховали Едуарда Рощенка на Центральному кладовищі м. Суми.

11 грудня близько 14.00 російські терористи поцілили з протитанкового гранатомета в одну з позицій “Карпатської Січі”. Загинув боєць Олег Габорак-“Сон”, а Денис Шутак дістав поранення середньої тяжкості. Олегові Габораку було лише вісімнадцять…

11 грудня помер боєць 28-ї бригади Роман Копацій (Капацій). 2 липня його в тяжкому стані звільнили з полону.  Допитуючи, москалі катували його. Про це свідчать численні ножові поранення грудної клітки, черевної порожнини, кишечника, печінки, діафрагми, прострелені ноги і рука. Виродки зняли з нього шкіру з патріотичним татуюванням… Лікарі здійснили 8 операцій. Була надія, але стан ускладнився через пневмонію та менінгоенцефаліт… У Романа Копація шестеро дітей, наймолодшому 7 місяців. Його дворічному синочкові Миколі волонтери забезпечили операцію на серці. Було Романові 36 років. Мобілізували його помилково. Нехай земля йому буде пухом!
Родині потрібна допомога!
Карта ПриватБанку 4149 4978 3940 9945, Анна Михайлівна Капацій (мати).

11 грудня загинув старший лейтенант Збройних сил України, один з двох братів-близнюків Андрій Шіхт. Йому, випускникові Львівської академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, 3 грудня виповнилося 24 роки. 13 грудня, на Андрія, у Трускавці земляки зустрічали з почестями його тіло. Вздовж скорботного маршруту горіли лампадки, стояли люди. Домовину з тілом Андрія Шіхта привезли у Трускавець біля 21.00 у супроводі великої кількості автомобілів Автомайдану та волонтерської спільноти Дрогобиччини. Чимало людей не могли стримати сліз, кажучи: “Не такі іменини мали би бути в тебе, Андрійку…”

15 грудня під час виконання бойового завдання загинув 24-річний Артем Носенко з Кременчука, розвідник 131-го Окремого розвідувального батальйону. Його група потрапила під снайперський обстріл. Артем був єдиною дитиною в сім’ї.
З дитинства займався боксом. 2009 року вступив до Кременчуцького національного університету. 2014-го здобув диплом бакалавра зі спеціальністі “системна інженерія”. Спочатку був у батальйоні ПСМОП “Полтава”, 13 лютого 2015 р. у Маріупольському військкоматі підписав контракт на військову службу в ЗСУ. Вічна слава!

Роман КОВАЛЬ, Оксана ТРАПЕЗУН-ЖЕГРАЙІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 300 грн.
Сергій ЗУБЧЕНКО (Київ) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Ілля БОСАКОВСЬКИЙ – 500 грн.
Микола ТЕЛІЖЕНКО (Черкаси) – 600 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ