До 95-річниці створення Холодноярської бригади та Степової дивізії в Тальнівській школі №1 за сприяння керівника історичного гуртка Олександра Лущана на уроках історії у старших класах було переглянуто фільми “Вони боролись до загину” та “Холодний Яр. Воля України або смерть”. Під час обговорення були представлені книжки про Визвольну боротьбу – “Холодний Яр” Юрія Горліс-Горського, “Проти червоних окупантів” Якова Гальчевського, дослідження Романа Коваля і Сергія Богана, твори Василя Шкляра.
За кілька днів Олександр Лущан разом з ученицями 7-го гімназійного класу – Надійкою Носаль, Аліною Ковінею, Юлею Рак, Лізою Гурою, Мариною Ротаєнко, Дашею Ракоца, Аліною Коберник) ще й організували виставку, присвячену боротьбі в Холодному Яру.
У Харкові повалили пам’ятники російським діячам – Серго Орджонікідзе (на території тракторного заводу), Миколі Руднєву (на пл. Руднєва) і голові ВЦВК Якову Свердлову (на вул. Полтавський шлях).
Снайпери батальйону “Донбас” підтвердили загибель найманця з російського міста Зеленограда. Його вбито в с. Широкиному за мить після того, як він здійснив постріл із гранатомета в бік наших позицій.
9 травня в районі Мар’їнки відбулося бойове зіткнення. Хоч терористи не жаліли боєприпасів та змушені були тікати, забираючи своїх убитих та поранених.
У Західному Донбасі почалася нова хвиля “ленінопадів”. 17 травня “вождь пролетаріата” зіскочив з постаменту в Юріївці та Великій Олександрівці Павлоградського району. А у Троїцьму вправ камінний Кіров. Добру справу зробили активісти “Правого сектора”.
18 травня близько десяти осіб, підійшовши до КПП військової бази в російському місті Тольятті, вигукували антивоєнні гасла, спробували розгорнути плакати. Вони вимагали виведення російських військ з України. Поліція розігнала акцію протесту, однак нікого з протестувальників не затримала.
21 травня бійці 2-го батальйону 95-ї аеромобільної бригади поблизу Авдіївки збили російський безпілотник “Форпост” вартістю 6 млн. доларів. Таких на балансі міністерства оборони Російської Федерації було лише 11. Тепер ще менше.
21 травня Київський районний суд Харкова відхилив клопотання захисту щодо зміни запобіжного заходу для громадянки РФ Лариси Чубарової з позивним “Тереза”, яку звинувачують у причетності до катувань українських військових, а також в організації вибухів у Харкові біля постаменту стели з прапором України на проспекті Правди. Під час засідання за клопотанням прокуратури був допитаний свідок, який підтвердив обґрунтованість підозр. Боєць батальйону “Азов”, який улітку 2014 р. був у полоні, впізнав Чубарову. За його словами, вона брала участь у тортурах українських військовополонених під Мар’їнкою, співпрацювала з т. зв. міністерством безпеки ДНР. Російська терористка залишається під вартою без можливості внесення застави.
Не марно боролись холодноярці!
Не марно досліджували і вивчали історію їхньої боротьби сучасні науковці! Нинішнє покоління воїнів продовжує боротьбу за волю України, беручи приклад зі своїх славних предків і тримаючи міцно в руках прапор боротьби і зброю, а у вільний час читаючи книги Юрія Горліса-Горського, Романа Коваля і Василя Шкляра!
Сергій БОНДАР, вояк АТО |