Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2023 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


У Києві відбувся творчий вечір Романа Коваля


У Києві відбувся творчий вечір Романа Коваля з нагоди висунення його книжки “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею” на здобуття Шевченківської премії 

Місцем проведення заходу став Київський міський будинок учених. Атмосферу події влучно передав народний депутат України Олесь Доній. “Давно не бачив такого аншлагу! – сказав він. – Уже о 18.10 нас не хотіли пускати в будівлю, бо зал був переповнений. Коли ж я нарешті потрапив у Будинок вчених, то виявилося, що десятки людей не пускають ще й до зали (бо там не тільки всі місця були зайняті, а й народ уже “стояв на головах”). Можете уявити, навіть Степана Хмару не хотіли впускати! Вечір пройшов у найкращих традиціях кінця вісімдесятих – у залі панувала атмосфера братерства, патріотизму й напівпідпільної фронди до існуючого режиму”.
А починався вечір мирно – гітарист-віртуоз Гриць Лук’яненко виконав композицію “Думи мої, думи мої”. У цей час Тарас Силенко рецитував “Івана Підкову” Тараса Шевченка:

Було колись – в Україні
Ревіли гармати;
Було колись – запорожці
Вміли панувати.

У цей час малі козаки Костик і Ростислав Шевченки запалили свічки перед портретом Тараса Шевченка та перед погруддям Михайла Гаврилка, яке створив скульптор Дмитро Бур’ян.
У вступному слові ведучий вечора Василь Шкляр сказав: “Роман Коваль – фанат однієї теми чи, певніше сказати, однієї любові, однієї пристрасті, однієї вірності. Фанат-загорілець у найкращому розумінні цього слова. Від книжки до книжки – від знахідки до відкриття – ось уже понад десятиріччя він із винятковою наполегливістю оголює перед нами правду про українсько-російську війну 1917–1920-х років. Проливає світло на одну з найдраматичніших сторінок вітчизняної історії, яку прагматично-обачні дослідники досі якщо не перебріхують, то про всяк випадок оминають десятою дорогою”.
Блискучим було слово доктора богословських наук і філософії Дмитра Степовика. Професор показав іншим приклад лаконічності, яскравості та образності у висвітленні теми.
Заслужений журналіст України Емма Бабчук висловила переконання, що “Роман Коваль стає вістовим історії, зв’язківцем між поколіннями борців за волю України і нами, сьогоднішніми, та й прийдешніми також”.
Промовляв і поет, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, заступник голови Асоціації українських письменників Тарас Федюк, яка висунула твір Роман Коваля на здобуття Шевченківської премії. Після його виступу Неля Франчук виконала пісню на слова Оксани Пахльовської “Я усміхнусь тобі” (музика Нелі Франчук). У пісні є слова, написані ніби про Михайла Гаврилка: “Ти з тих, котрі цілують спершу меч, а потім жінку… Таких, як він, чекають все життя”.
Представляючи наступного промовця, Роман Коваль сказав: “У скульптора, художника, поета і вояка Михайла Гаврилка є проекція в наш час – це скульптор, художник, поет і онук повстанця Михайло Горловий. А Михайло Горловий тепер віднайшов свою проекцію в добі Визвольних змагань – Михайла Гаврилка…”
Промовляв і народний депутат України Олег Панькевич, завдяки якому книжка “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею” є тепер у кожній бібліотеці Львівської області. Він наголосив, що успіх твору є свідченням того, як потрібна українцям сьогодні правда про героїчне минуле.
Народний депутат України Олесь Доній наголосив на “подвижницькій місії Романа Коваля, бо те, що він зробив для відродження історичної правди про повстанський рух Наддніпрянщини, в такому обсязі не зробив жоден з істориків”.
Голова Національної спілки кобзарів України професор Володимир Єсипок оголосив, що за багатолітню популяризацію кобзарського мистецтва Романа Коваля прийнято до спілки, і вручив письменникові членський квиток.
З батьківщини Михайла Гаврилка, з Рунівщини, приїхав її сільський голова Володимир Сухаренко. Як тільки вийшла книжка про Михайла Гаврилка, він прибув до Києва, купив 30 примірників, щоб земляки знали! Володимир Сухаренко на Козацьких Хуторах в пам’ять про видатного земляка поставив меморіальну дошку, створив у сільському музеї куточок Михайла Гаврилка. 5 вересня в с. Рунівщині Полтавського району з нагоди 130-річчя видатного митця провів урочисті збори. Вся школа була! Цього ж дня в центрі села школярі заклали парк Михайла Гаврилка загальною площею понад гектар – з молодих дубків!
Публіка щиро вітала представника Полтавщини.
А Роман Коваль уже представляв наступного промовця: “У полтавських презентаціях книжки про Гаврилка, які влітку минулого року організувала Людмила Кучеренко, брав участь Ковалівський сільський голова Ковалівки Юрій Бублик. Уже восени на виборах до Верховної Ради він переміг у мажоритарному окрузі всіх своїх опонентів – у тому числі й духовних (точніше, бездуховних) нащадків Петра I. Це прекрасний приклад для сільських голів, у тому числі й для Володимира Сухаренка”.
Юрій Бублик зізнався, що народився за три кілометри від Козацьких Хуторів, але нічого не знав про Михайла Гаврилка й тільки завдяки книзі Романа Коваля довідався, земляком якого видатного чоловіка є!
Представляючи народного депутата України, заступника голови ВО “Свобода” Юрка Сиротюка, Роман Коваль висловив думку, що депутати від ВО “Свобода” такі войовничі на сесії Верховної Ради, мабуть, через те, що начиталися спогадів Юрія Горліса-Горського “Холодний Яр”. “Було б добре, щоб вони запропонували прочитати їх депутатам фракцій партії “Удар” та ВО “Батьківщина”… Уже понад 10 літ Юрко Сиротюк бере участь у вшануваннях Героїв Холодного Яру, – продовжував письменник. – Сподіваюся, що цього року завдяки йому і його товаришам депутати всіх трьох опозиційних фракцій приїдуть 13 – 14 квітня на прощу до Холодного Яру – щоб набратися сил, чистоти й наснаги для боротьби проти колоніальної влади.
Юрій Сиротюк сказав: “Книги Романа Коваля, які вже давно стали народними, варті найвищих відзначень, передусім Шевченківської премії. Вони не тільки відновлюють історичну пам’ять, а кличуть до боротьби проти будь-якої несправедливості й неправди”.
За багаторічну працю з повернення українцям звитяжної історії щиру подяку склав Романові Ковалю голова ОУН Богдан Червак.
Настав час виступу й номінанта на Шевченківську премію. “Попри значний мистецький спадок і заслуги в боротьбі за волю України, – сказав він, – у діаспорній “Енциклопедії українознавства” Михайлові Гаврилку приділено менше 50 слів. У часи СССР на це ім’я було накладено табу. Ім’я видатного митця-воїна залишалося “широко невідомим” навіть упродовж років незалежності. Про нього не знали художники, скульптори, військові, історики, доктори наук, професори, академіки... Боротьбу за повернення цього славного імені я почав у лютому 2009 р. на презентації 11-го видання “Холодного Яру” Юрія Горліса-Горського в Літературному музеї в Києві. Говорив не про книжку, яку представляв, а про книгу, над якою тільки почав роботу. Того вечора близько сотні шанувальників Холодного Яру вперше довідалося про полтавського козака Гаврилка. Вперше. Бо перед тим, як розповісти про нього, я запитав у присутніх, чи хтось знає, хто такий Михайло Гаврилко. Усі промовчали. А в залі зібралися небуденні люди – письменники, історики, краєзнавці, журналісти, просвітяни, науковці. І ось тепер, якщо я запитаю сьогодні вас, хто такий Гаврилко, підніметься море рук. Це і є моїм внеском, і моєю радістю”.
Під час вечора кобзар Тарас Силенко виконав пісню “Мій друже Ковалю” (сл. Миколи Матоли), а лідер гурту “Тінь Сонця” Сергій Василюк проспівав “Пісню про отамана Зеленого”. Публіка бурхливо вітала співаків!
Роман Коваль звернув увагу на те, що серед тих, хто слухав “Пісню про отамана Зеленого” була й правнучка отамана Ольга Булавин. “Ви уявляєте, з яким почуттям вона вбирала в себе ці слова і які почуття її опанували під час Вашої овації?!”
Наприкінці Роман Коваль подякував родині Михайла Гаврилка, насамперед його онукові – професорові Оресту Абрагамовичу, який доклав величезних зусиль, щоб вийшла книжка і було створено фільм “Стеком і шаблею”. Його прем’єрою й завершився творчий вечір.
Публіка влаштувала овацію знімальній групі – Володимирові Бондаренку, Валерію Тетерятнику, Володимирові Пащенку, Василю Портяку та Романові Ковалю.
Наступний показ фільму відбудеться 30 січня 2013 р., о 19.00, у ресторані “Руський клуб Культ Ра” за адресою: Київ, вул. Володимирська, 4.

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”

 


Відгуки

 

“У Вас багато справжніх друзів”

24 січня в Будинку вчених, під час Вашого, пане Романе, творчого вечора, відбулося незабутнє зібрання людей рідних за Духом, патріотів, які свято вірять в Українську Україну. Неймовірний дух Волі витав у залі, всіх проймали передреволюційні почуття, почуття гордості та щастя, що українці відкрили для себе ще одного Героя – Михайла Гаврилка. Ми ніби побували на націоналістичному мітингу: здавалося ось-ось вибухне повстання...
У Вас багато справжніх друзів, Вас підтримують шановані відомі люди, митці...
Перемога – за Вами! Нехай Вам щастить! 

Лариса ГРОМАДСЬКА
м. Бориспіль Київської обл.

“Радію за Вас”

Пане Романе, радію за Вас. Це гарно, що маєте потужну підтримку. Вже зібрався справжній загін. Добре, що свободівці поруч з Вами. Зараз лише на них і надія. Щасти!

Вадим ШМИРЬОВ, доктор фізико-технічних наук
Новосибірськ

“Дякуємо за романтичний вечір”

Дякуємо, пане Романе, за прекрасний романтичний вечір зразка кінця 1980-х років! Гарних подорожей і вдячних слухачів у Рівному та Львові! Це правда, що приходила Ганна Герман? Не впізнали! Зате бачили Степана Хмару!

Ольга СТРАШЕНКО, Сергій ЛУЧКАНИН
Київ

“Заряд гордості”

Вечір був шедевральний. Я був із дружиною. Я отримав потужний заряд гордості за Вас і за наш клуб! Фільм про Михайла Гаврилка був, на мою думку, найкращим (на даний момент) у Вашому доробку. Наш клуб рулить!!! 

Владислав КАРПЕНКО
с. Хотів Київської обл.

“Отримав заряд до боротьби”

Дякую за прекрасний вечір! Попри тисняву, отримав величезне задоволення від виступів. Дякую за фільм! Можу сказати, що отримав своєрідне щеплення, заряд до боротьби!

Андрій КОВАЛЬОВ
м. Боярка Київської обл.

“Слово Ваше зробило диво!”

Пане Романе, це Ваша велика перемога над совєцкім союзом нєрушімим. І така прекрасна ця перемога! Слово Ваше зробило диво!

Лариса ДАРМОХВАЛ
Болехів

“Не читав, але підтримую!”

Пане Романе, я дуже хотів бути на Вашому вечорі, але не вдалося: у бібліотеці ім. Реріха на Солом’янці був вечір Василя Стуса. А я ж приСТУСуванець. У совецькі часи казали: я не читав, але засуджую. Я ще не читав Вашої книжки про Гаврилка – але підтримую!

Василь ОВСІЄНКО
Київ

 “Михайло Гаврилко йде в атаку”

“Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею” Романа Коваля йде в атаку, як і “Чорний Ворон” Василя Шкляра – книги ці працюють не гірше, аніж чорношличники у розпалі бою. Книжки ці вбивають наповал новітню матросню, яка не любить українське, а українців надихає на звершення в ім’я свободи нації.
Переможе книга про Гаврилка – і стане ще одним міцним бліндажем на захисті як рубежів нашої держави, так і вільного духу, що кордонів не має…
2013 рік ще тільки розпочався – нехай він радує добрими новинами тих, хто любить свою, а не чужу землю!

Олег ОСТРОВСЬКИЙ,
редактор газети “Козацький край”
ЧеркасиІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 400 грн.
Олександр МЕЛЬНИК – 400 грн.
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 300 грн.
Віктор ДРУЗЬ (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн.
Оксана ПОЛІЩУК – 1005 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 2000 грн.
Іван ЮХНО (Полтавщина) – 2000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ