Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне менюПошук
Архів газети

  Архів за 2024 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


СБУ вшановує катів


Працівники Управління СБУ в Рівненській області впорядкували радянський меморіал працівникам спецслужб, які в червні 1941 року розстріляли в’язнів у дубенській тюрмі, а потім потрапили в німецьку засідку.

Про це повідомив портал “Четверта влада” з посиланням на прес-службу рівненського управління СБУ.
26 червня 1941 р. на роздоріжжі Дубно – Луцьк – Рівне біля села Панталія Дубенського району в результаті бою з німецькими передовими частинами загинули керівники та співробітники дубенських районних відділів НКҐБ та НКВД, райвідділу міліції, кілька військовослужбовців Дубенського гарнізону та члени їхніх сімей.
“З метою збереження пам’яті про героїзм воїнів, які вступили в бій з фашистськими загарбниками в перші дні війни, – йдеться у прес-релізі УСБУ, – та виховання в молодих співробітників шанобливого ставлення й поваги до подвигу захисників Українського народу керівництво управління СБУ організувало зустріч з ветеранами та очевидцями тих страшних подій”.
22 червня 2012 р. ветерани КҐБ та співробітники міжрайонних підрозділів і Управління СБУ в Рівненській області взяли участь у заходах, присвячених Дню скорботи й вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Вшанувавши пам’ять загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти.
Колишній викладач історії Національного університету водного господарства та природокористування, а нині голова Благодійної місії “Православне діло” священик Віталій Поровчук повідомив, що працівники НКВД, відступаючи, розстріляли політичних в’язнів дубенської в’язниці.
Станом на 10 червня 1941 р. УНКВД тримало в ній 738 арештантів, нагадує газета “Волинь”. Завдяки доповідній записці від 28 червня 1941 р. відомо, що там сталося 24 – 25 червня.
Начальник УНКВД в Рівненській області лейтенант держбезпеки Клімов телефоном розпорядився: в разі неможливості відправити на схід засуджених і тих, хто перебував під слідством за “контрреволюційними” статтями, їх слід знищити, інших –звільнити.
Розстріли почалися о 20.00 24 червня. Кати мали намір розстріляти 320 осіб, але швидкий наступ німців не дав можливості здійснити плани до кінця. У камерах залишилося близько 60 – 70 чоловік. О 22 год. 30 хв. кати вирушили до Рівного. Вранці особовий склад в’язниці №2 зустрівся з керівництвом дубенських райвідділів НКВД і НКҐБ, яке прямувало в Дубно на розвідку.
До них приєдналося 10 працівників буцегарні. Вони й доповіли про не доведену до кінця справу. Вранці 25 червня чекісти повернулися в дубенську темницю. Розправою керували начальник РО НКҐБ Я. Винокур і дідько Бронштейн… Багатьох в’язнів закололи багнетами або добили кольбами рушниць. Добре, що дехто вже встиг утекти: виламавши двері в камерах чи пробивши стіни за допомогою батарей опалення, вийшли у внутрішній двір тюрми та перелізли через стіну за допомогою зв’язаних коців.
Ось що побачили представники німецької таємної військової поліції 27 червня: “Картина… була жахливою – її неможливо описати словами. Всюди лежали розстріляні та знівечені багнетами тіла старців, чоловіків, жінок та дівчат приблизно шістнадцятирічного віку. Всього виявлено понад сто тіл (багато тіл уже забрали родичі. – Ред.). Деякі жінки, побачивши те, що сталося з їхніми родичами, билися від розпачу та жаху головою об стіни в’язниці. Через спеку в приміщеннях тюрми неймовірно смерділо”. Німці знайшли й сліди катувань: здерту шкуру з руки, чоловічу ступню з обідраною шкірою… Чимало ув’язнених жінок було зґвалтовано.
Не минула смерть і московських мучителів. Від Дубна вони проїхали лише близько півтора кілометра. Тут їх зустріли німецькі кулі.
Частина представників НКҐБ, НКВД та партійних органів одразу “героїчно” загинула, частина міліціонерів, партійців та іншої братії дременула через болото. Дехто потрапив у полон. Першим здався політрук Челнаков. Коли німці взяли катів у кільце, начальник міліції Черевко запропонував усім здаватися.
1966 року совєтська влада поставила катам пам’ятник. І тепер працівники СБУ впорядкували територію навколо пам’ятного знака на місці загибелі начальника РО НКҐБ Винокура.
Ганьба!
Вічна ганьба!

Тамара ЗДОРОВЕЦЬКА,
дочка козака 1-ї Запорозької дивізії Армії УНР Олексія ЗдоровецькогоІсторія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Людмила ПИСЬМЕННА (Київ) – 200 грн.
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 350 грн
Сергій ВАСИЛЕНКО (Січеславщина) – 360 грн.
Іван КАЧУРИК – 400 грн
Ростислав КОНЕЧНИЙ (Прикарпаття) – 500 грн.
Тарас КОНЕЧНИЙ (Прикарпаття) – 500 грн.
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 3000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!

03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ